Autók » Skoda » Octavia (2004)

Octavia 1.4 16V

Megbízható munkagép.

Nos, direkt nem olvastam el a többi ítéletet. Lehet hülyén is írom kicsit, elnézést.
2006 tól újonnan vett autó. Szemeztünk már a márkával. Volt a családban egy első széria. Nagyon bevált eddig és rendkívül megbízható autó. Egyetlen egyszer nem hagyott az út szélén. Illetve egyszer a reggeli indulásnál behörgött 3 hengerrel. de délre újra pöccre indult. Kezdjük a nekem tetsző tulajdonságaival. Egyáltalán nem lomha. Sokan bántják emiatt..és nem hajtja szét a motort sem. Ez sem igaz. A váltó rövidebb áttételei miatt nagyon jól gyorsul. Úgy 140 tól kezd lomhulni, vagy ha nagyon meg van terhelve kicsit előbb. 120-130 ig jól is eszik. 100 körül egy személlyel némi csomaggal 6 liter M0 -áson, és ez 300 ezer óta változatlan. A vegyes fogyasztása pontosan annyi nálam mint a gyári érték. 7.1 Ülési kényelmesek. Klíma jó benne, sima manuális. Klímás fogyasztás plusz 6 deci kb...Sokat cipeltem a szerszámaim benne. Remélem még sokáig szolgál... Negatívum? : ..hát, nem nagyon tudok írni. A kormány az én kezemtől hamar mállik sajnos. A féktárcsa keveset bír szerintem, vagy csak tégla lábam van.

- Féktárcsa vagy nyolcszor, viszonylag hamar kopik, nálam :D - 2 db nyujtótrafó úgy 30-40 ezer km körül. Olasz gyári repült hamar belőle. 250 ezer óta hibátlan - Aztán nagy szünet úgy 250 ezerig. - Klímahűtő ventilátor cseréje 20k - A hátsó fékdobok cseréje. - Majd ezután az első - nem vicc - futőmű alkatrész cseréje. Bal első lengőkar szilent. - 298000 km - nél kuplung csere és a két első lengőkar komplett. Nagyon olcsó az anyag és sokféle gyártmány van. - Plusz néhány kopó alkatrész, vezérlés és egyebek ugye.... - Most itt tartok, 305000 km. A lengéscsillapítók, fékcsövek, belső kezelőszervek még gyáriak. Egyedül a váltógomb kopott simára. A szivacs kormány talán hamar kopik, nálam már régóta bőrszalag van rajta... - Elektromos javítás volt nemrég az első ajtóban de jó lett.

Jóbarát.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Verdikt (9.6/10)

Skoda Octavia 2004 (2005)