Autók » Renault » Twingo (2014)

Twingo N

Feleségem imádja

A feleségem bejelentette, hogy túl nagy neki az Opel Astra karaván, egy „cuki” kis kocsit akar munkába járáshoz. Interneten keresgéltünk, és ráakadtunk a két és fél éves TWINGO-ra, amit egy magánszemély hozott be Svájcból, mindössze 15.000 km.-t futott. Telitalálat volt, a feleségem imádja.
Ami jó benne: elől tágas hely van fejnek is, lábnak is. A kezelő szervek ergonomikus elhelyezésűek, kézre állnak. A motor – 1150 cm3 – városban jól gyorsít, az úttartás, a kanyarodás kifogástalan. A hétliteres fogyasztás tisztán városban elfogadható, tekintve, hogy munkába járáshoz jellemzően csúcsforgalomban hajtjuk. Autópályán csak kétszer járt. A műszerezettsége szolid – Km óra, idő, benzinszint, illetve ha be van kapcsolva, akkor a világítás, tompított, reflektor visszajelző ég, a hibajelzések közül eddig csak a „kézifék behúzva” piktogram égett. A rádió jó, okos telefont ki lehet hangosítani vezeték nélkül is. A fedélzeti számgép sokat tud, le lehet kérdezni a fogyasztást, az esedékes szerviz idejét, stb. A hátsó két ülés sokféleképpen állítható, ha mindkét ülést előre hajtogatjuk, nagyon nagy csomagteret kapunk. Kicsi kocsi lévén könnyen lehet parkolni vele.
Ami nem annyira jó: Nekem az első üléspárna rövid. A háttámlát nem a lumbágó nevű népbetegségben szenvedőknek találták ki. Hiányzik a mennyezeti kapaszkodó, a két ülés közé még utólag sem lehet könyöktámaszt beépíteni. Nekem hiányzik a motor fordulatszámot mutató műszer. A TWINGO amilyen otthonos a városban, annyira idegen az országúton. 120 km/ó sebességnél már olyan erős a szélzaj, hogy nincs kedvünk gyorsabban menni. Az emelkedőktől megijed, vissza kell kapcsolni. Az ajtó becsukásakor majdnem olyan pléh hangot ad, mint egy öreg Wartburg. A kürtöt a bal bajuszkapcsoló benyomásával lehet működtetni – itt volt a Trabanton is -, ha másik kocsiból ülök át, zavarba jövök.
Fenti hibák ellenére nem bántuk meg a vételt, városi futkosós, munkába járó kocsinak igen bevált. 6.000 km alatt semmi sem romlott el rajta.
A tapasztalatok megosztását később folytatni tervezem.

- Semmi

Nem látta szerviz

Fenntartási költség (9) Évjárat 2014
Verdikt (8.9/10)

Renault Twingo 2014 (2014)