Autók » Renault » Mégane (2002-2008)

Mégane 1.5 dci 82 LE

"Wc-re" is ezzel megyek és egyben van !

Megane I ? Volt szerencsém egy Megane I-hez pár hétig az nem jött be !
Megane II ! A formája tetszett meg, aztán a megbizhatósága és hogy bammeg jól bírja .... pedig van bele rakva kilométer !! Sportosan vezetek, tehát ahol más a féken áll én még tolom az íven hogy kihúzza magát ! Bennem maradt a : " Bal 250 Stift enyhén dob" !!- aki érti :) Kanyarban stabil a futómű kiválló. Én próbálgattam lezárt pályán mikor csúszik meg, de csak hogy ne érjen meglepetés a közúton! Gyorsulása nincs ez nem az az autó. Hajtani szoktam autópályán, persze nem állandóan és akkor is csak németbe 160-170 km/h megáll akkor is 6,5 literből ! A gázolajat néha töltögetem nem fulladt még bele, legalábbis attól a gázolajtól amit én töltögetek !
Eleinte keveseltem a lóerőt, de ha lendületben van akkor jól megy. Párszor elgyorsulok lendületből egy-két nagyvas mellett, aztán mikor rálépnek a gázpedálra szomorúan veszem tudomásul ,hogy 185-nél nyélen vége a száguldásnak! De a 160 körüli utazót még elég jól birja ! Külföldről hoztuk be az autót egy év pár hónapja 130 ezer km-rel én azóta hozzátapostam még egy 85 ezret ! Eddig összesen költöttem rá kb. 300.000 Ft-ot ! Soha nem hagyott még cserben. A szervízperiodúst betartom főleg a 15 ezres olajcseréket ! Az autót szeretem még egy darabig marad. Tudom, hogy a km miatt olcsóbban megy majd el, de legalább nem vesztettem el milliokat. Mindenkinek ajánlani tudom aki kényelmesen el tud autózni, és ha csak ritkán lép oda neki az autópályán ! Gondolkodtam Megane 1.9 dci kombiban még nem tudom egy biztos ez az autó nem hosszútávra és föleg nem autópályára való, de itthoni kirándulásokhoz, melózni járni, meg a balcsiig leugrani tökéletes ! Sok baleset és gondmentes km-t mindenkinek !!

- Elromlani ?? Az autó 2004.12 havi van bent 215.000 km. A szerelő szerint, ha megvan adva neki minden elmegy még 200-300 EZRET !!!! Persze minden leállítás elött föleg, ha meghajtottam várok 5 percet (nem sietek általában), hogy visszahüjjön ez a diselnél asszem sokat számít ajánlom mindenkinek !
- -Igazából légzsák visszajelző. Javítás:némi kontakt spré aztán 20 ezer után újra bevillant a visszajelző azóta világít nem egy durva a fedélzetije, úgyhogy nem áll meg tőle majd mielött eladom kicseréltetem a csatlakozot !
- -Fütőventilátor. Kissé gázos nem javítható csak komplett csere !
- -Kipufogó-gáz visszavezető szelep elkormolodott, de tisztitás után mintha új lenne.
- Cserélve volt :
- -Olajcsere 15.000 km-ként olajszűrővel.
- -Gázolajszűrő,lég és pollenszűrő 30.000 Km-ként
- -Megvettem 130 ezerrel rögtön cseréltem szíjjakat gondoltam az a biztos (vezérműszíj,generátorszíj,csigasor,szíjfeszítő)
- -Elöször csak fékbetét most már érik a tárcsa és fékbetétcsere újra !
- -Ja és egy klíma tisztitás volt !
- Ennyi remélem még bírja én költök rá, de használom is !!!

Garázs tuning ,de rönos! És így legalább biztos ki van cserélve minden!

Fenntartási költség (10) Évjárat 2004
Előző autója? VW Golf Következő autója? Lehet,hogy Megane 1.9 dci kombi ! Biztos nem Új !
Verdikt (7.2/10)

Renault Mégane 2002 (2002 - 2007)