Autók » Renault » Laguna (2007)

Laguna 1,5dci privilege

Formás, szeretni való francia

Véletlenül került hozzám az autó, mivel egy barátom lejárt lízinges céges autókkal foglalkozik. Akkor éppen szükségem volt egy járműre mert sikerült megszabadulnom az előzőtől, a már említett barát ajánlotta, hogy jó áron elhozhatnám a Lagunát, amitől kezdetben nagyon tartottam ( bennem volt a "csak franciát ne!", a viszonylag nagy autót kicsi motorral ne!, és a közel 180000km az bizony nem kevés), de az ára meggyőző volt és sürgősen kellet egy jármű.
Az első benyomások felemásak voltak, ebben nagy szerepe volt korábbi előítéleteimnek és a céges használat után takarítás nélkül kidobott belső térnek, de meggyőző volt a kényelem, a teljesítmény, a rengeteg extra.
Egy komoly nagytakarítás elvégzése után (feleségem már ekkor szerelmes lett az autóba) és pár száz kilométer megtételét követően igazán megkedveltem, mert ez egy tényleg nagyon szerethető autó.
A formája szerintem még ma is korszerű és elegáns, a beltér a világos bézs félbőr kárpitozással nagyon szép, a rengeteg extra könnyen megszokható,kezelésük egyszerű, a csomagtartó óriási és jól variálható.
Egy negatívum a hátul ülőknek kicsit szűkösre szabták a lábhelyét.
Az autót leginkább családi utazásokhoz és viszonylag hosszabb utakon használtuk az 1,5 dci 110 lóerejét ugyan meg kell szokni, de elég dinamikusan mozgatja a viszonylag nagy karosszériát akár 2 felnőtt + 2 gyermek + egy hétre való csomag terheléssel is.
4 év alatt nagyon a család szívéhez nőtt, nekünk nem okozott csalódást, sosem hagyott cserben.

- A kopó alkatrészeken kívül a klímakompresszort cseréltük, ez a probléma már vásárláskor fennállt. - A tanksapka fedő lemezkét elvesztettem, a bal első ajtóbehúzó fogantyú eltört ezeket bontóból fillérekért sikerült beszerezni.

Renailt Császár - Veszprém összesen egy alkalommal, nem volt különösebb gond velük csak az árazás volt márkaszervízhez méltó

Sanyi a helyi szerelő mester15 ezrenként olajcsere, 30 ezrenként az előírt gyári inspekciók

Fenntartási költség (10) Évjárat 2010
Előző autója? Tucson 2,0 crdi Style Következő autója? 508 2,0 BlueHdi
Verdikt (9.8/10)

Renault Laguna 2007 (2007 - 2007)