Autók » Opel » Vectra (2002)

Vectra 2.2i Elegance Automata

A szerethető bálna

12 év nagy idő. Mindig nagyon vigyáztam rá, karbantartottam, amikor második autó volt gondosan volt tárolva. Minden műszere működött, az összes elektromos kütyü, ide értve az elektromos napfénytetőt, ülésfűsést, bármit. Meghálálta az állandó odafigyelés és gondoskodást. A bőr üléseket nagyon szerettem kényelmesek voltak és könnyen tisztán tarthatóak. A bose hifi nagyon szépen szólt benne. A feleségem is nagyon megszerette, az automata váltó azóta is alap minden kocsinkban. Sokat használtuk autópályán (ahova való), magyar utakon 8.5-es fogyasztása volt, német utakon 7.5 (a többit mindenki összeesküvés-elmélet hitére bízom). Sosem volt erőprobléma vele, nem kellett kitaposni a lelkét egy előzéshez, vagy egy kis "sietéshez" autópályán. Az első években pár gyorshajtást is sikerült vele összeszedni ebből kifolyólag. A kopó-fogyó alkatrészek árai az évek során nem zuhantak be úgy mint egy középkategóriás (pl. astra) autónál, ezért a fenntartása kezdett drága lenni, valamint családi felhasználásra sem volt ideális már, ezért váltunk meg tőle (pl. isofix rögzítés hiánya).

- Fő alakatrésszel sosem volt gond. Kopó-fogyó alkatrészek cseréje, elfáradó csomagtartó-teleszkópok, lemattult fényszóró foncsorok cseréjén kívül sosem volt gond vele. Fő alkatrészei és azok "rettegett" elemei sosem voltak problémásak. 10 év után kellett egy generátor csere, 10 év után egy hűtő csere és klímakompresszor csere. Automata váltó, motor, szelepek sosem voltak piszkálva, csak a szokásos karbantartásokat kapta.

Gondosan márkaszervízbe hordtam kb. 6 éves koráig.

Megbízható, tapasztalt mester gondozta 6-16 éves kora között, aki ismerte a típust.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2003
Előző autója? Astra F Következő autója? Zafira Tourer C 2015 Cosmo