Autók » Opel » Astra (1998)

Astra 1.2 GCC

Opel, mégis elkop. Nem kicsit.

Sokan mondják, hogy olyan autót kell venni, amire vigyáztak.
Én azt mondom, az a jó autó, aminél nem kell a nap 24 órájában görcsben ülni, hogy épp mi fog beszarni rajta.
A fórumokon fellelhető rengeteg laikus tanácsadót, akik istenítik a mai technikákat, kb az összeset tudnám becelluxozni egy ilyen hulladékba, mint pl ez az opel. Életük végéig.
261 ezer km-nél a következőt tudta ez az autónak látszó tárgy:
Olyan szinten zabálta már a motorolajat, hogy a karternyomás úgy nyomta ki az olajat, hogy az ment rá egyenesen a kuplungra, amitől az csúszott.
Itt vált használhatatlanná az autó.
Olajat vizet összeengedte, hengerfej típushiba.
Csakis acéllemez tömítést lehet hozzá kapni.
Hogy mi volt a baj az azbeszt tömítéssel?
Az, hogy az jó, és tömít.
Ez nem, még ha agyonsíkolod is a hengerfejet.
Vezérműláncról hinné az ember, hogy örök darab, és tovább tart mindennél.
Hát ennél nem. Sőt, olyan csörömpöléseket képes rendezni, hogy egy 1200-es lada is hatalmasakat röhögne, ha tudna. Gagyi, gyenge, bóvli.

A modern autógyártás elérte azt a szintet, hogy elkezdték az önmegsemmisítő vackokat gyártani, és a laikus autóimádó szentül hiszi, hogy a nem kevés pénzéért a réginél egy modernebb, jobb, strapabíróbb, megbízhatóbb autót kap.

És eldobja a régit, ami még 350 ezer km-nél se ette az olajat semennyire, meg se kellett bontani a motorját, összes bűne annyi volt, hogy a karosszéria nem rendelkezett még egy modern védelemmel, és így szép csendben elrohadt.

De komolyan mondom, jobban megéri a régi technikákat életben tartani, mint egy ilyen megbízhatatlan, tervezett elavulásos szemetet fenntartani.

És akkor van még a másik 1 bites réteg, a beidegződésekkel: a német ótó az a jó.
A franszia az szar.

KB ha összehasonlítanám ezt a hulladékot egy nevetségesnek titulált Renault Thaliaval, mondhatnám, hogy ég és föld a különbség a Thalia javára.

De az emberi butaság határtalan, a sznobizmus, meg a szép forma győz.

- A komplett motor, kuplung, elektronikák, ablaktörlő, gyújtáskapcsoló, stbstbstb.

én

ez is én.

Fenntartási költség (2) Évjárat 2004
Előző autója? Astra F 1.7td Következő autója? Bármi, csak nem német gagyi.
Verdikt (2.2/10)

Opel Astra 1998 (1998)