Autók » Nissan » Leaf (2010)

Leaf 24 kwh Accenta

Kiváló ugródeszka a villanyosvilágba.

Kedves olvasók!
Újszerű állapotban vásároltam magánszemélytől. Ez volt a kiszemelt példányok közül, amit elöszőr megtekintettem személyesen,s mivel makulátlan volt, rögtön meg is vettem.( A próbakör kissé para volt, mert addig még nem vezettem hasonlót sem.)
Az első üléspróbánál próbáltam felmérni, hogy elég lesz-e 5 embernek ( Anya, Apa, 2 gyerek és időnként egy Nagymama). Hamar kiderült, hogy elférünk 5-en akár a balatoni kirándulásokhoz is kényelmesen. A csomagtartót első pillantásra is elég bőnek láttam.
A váltás oka a belsőégésű autókról:
-Költségek minimalizálása. Nekem személy szerint ingyen van a töltés. Elmarad a teljesítmény adó, a legtöbb helyen a parkolásidíj és egy rakat szerviz látogatás.
-Kényelem. Előfűtés télen, előhűtés nyáron.
-Biztos üzem a feleségemnek. Nincs lefulladás veszély és a lejtőn való elindulás gyerekjáték. Meg persze az azonnali nyomaték biztosabb sávbesorolást stb. ad.
-Gyűlölöm a füstöt.

Pozitívumok:
-Szerintem egy családnak kellően tágas.
-Általánosan jó felszereltség. A kulcsnélküli nyitás-zárás-indítás a kedvencem volt. A már említett időzíthető előfűtés-hűtés.
-Jó beszállási kényelem. A hátsó ajtónyílás sincs lecsapva.
-Akár magyar menürendszer.
-Normál, hétköznapi gumiméret. 205/55r16
-Tudomásom szerint kevés tipushiba.
-A tolatókamerának szép képe van.
Negatívumok:
-A oszlop zavaróan tud kitakarni kanyarodáskor.
-Pontatlan hatótáv kalkuláció.
-Iszonyat gyenge fényszorók. Nekem halogénes volt, lehet a ledesek jobbak.
-Gyatra anyagok és összeszerelés a beltérben.
-Külön kiemelem a zongoralakk túlzott alkalmazását.
-Hátsó ülések ledöntésénél nincs sík rakodófelület.
-Némi "kardánalagút" megléte.
-A nagy akkumulátor temperálásának híánya, ami a téli hidegben és a nyári nagy melegben való villámtöltést is lassította.

Az eltelt 2 év alatt megjártuk Balatonlellét télen ( -5°-ban 50kw töltés helyett inkább 20kw a Mol Plugeen) illetve nyáron a télinél kicsivel gyorsabb villámtöltéssel.
A hajtóműolaj cserét a solymári e-szervizesekkel csináltattam meg a pollenszűrő- és fékfolyadékcserével 40000 km állásnál kb. 30000 forintért.
A kisakksi cserét hasonló összegért még 2020 őszén a Lengyelcarnál.
Összegzés: Jó kis villanyverda a Leaf, de kicsivel több pénzért inkább a Kia Soul EV-t ajánlom. Mi már váltottunk és nem bántuk meg. A kirándulások megmutatták, hogy soha többet temperálatlan akksijú delejes autót. Majd a Kiáról is írok.

- 12 voltos akkumulátor (30000 forint)

Lengyelcar Soroksár,

E-szerviz Solymár

Fenntartási költség (9) Évjárat 2015
Előző autója? Mondeo Következő autója? Soul EV
Verdikt (8.8/10)

Nissan Leaf 2010 (2012 - 2013)