Autók » Nissan » Almera Tino (2000)

Almera Tino 1.8

Remek családi járgány

Írországban használtuk mintegy három évet, jobbkormányos model volt.

Először kicsit negatívan álltam hozzá a formája miatt, azonban hamar megszerettem.

Ami jó: a motor, a futómű, a kormányzás, a kényelem, a belső helykínálat, a tolatókamera, a kilátás. Elfér 3 gyerekülés, vagy két gyerekülés + egy felnőtt (nő) hátul.

Ami rossz: kicsit rövid a lábtér a hátsó ülésen (bár széltében van hely).
A fogyasztás magas volt, mert rövid utakon használtuk. Országúton lement 8 alá.

Volt már sok autónk, új is, régi is. Bár a kis Tino 10 éves, simán felveszi a versenyt nálánál sokkal fiatalabb járgányokkal is.

Kiemelném, hogy az 1.8-as motor és a váltó karaktere igen kellemes. Az autó kimondottan jól gyorsul, alul nyomatékos. Lefulladni lehetetlen vele.
Nagyon gyorsan nem mentem, 140 felett nem is próbáltam.

Az ablaktörlőlapát motorának a meghibásodása típushiba.

Ha itthon találtam volna jó pénzért keveset futott darabot, nem haboztam volna a megvételével. Engem meggyőzött.

Mit is mondhatnék még? Most egy vele egyidős Alfa 156-osom van, de meg kell mondjam, hogy a kis Tino sokkal jobb autó volt.

- Ablaktörlőlapát motorja -

Fenntartási költség (9) Évjárat 2004
Megbízhatóság (9) Vezetett km 20000
Előző autója? Honda Accord Következő autója?
Verdikt (9.2/10)

Nissan Almera Tino 2000