Autók » Mitsubishi » Carisma (1995-2003)

Carisma 1,6 Comfort Automata

Ha "csak" autó kell

A Mitsubishivel valóban kaptam egy megbízható - 5 ajtós kivitelének és síkba dönthető üléseinek köszönhetően - extrém nagy és jól pakolható rakterű autót. Kialakításával a kombik praktikumát egy ferdehátú külsejével sikerült rendkívül jól összhangba hozni.
Érdekesség, hogy Hollandiában szerelték össze, de mivel ez automata(INVECS II), így a gyenge pontnak számító francia eredetű kézi váltó nem került bele. Talán az európai szerelésnek(Volvóval közös) köszönhetően bármilyen alkatrészt könnyen (gyorsan és olcsón) lehetett pótolni, de szerencsére nem kellett gyakran hozzányúlni.
Az 1,6-os motor elegendő és kellemes karakterű volt 2. autóként a közlekedésre, (elsősorban gyerekek szállítása, munkába és boltokba járás), de képes volt helyettesíteni az első számú családi autót is, amikor szükség volt rá. A plüss belső és a kitűnő automata váltó biztosította a kényelmet, ülései kifejezetten tetszettek.
A rozsda már itt-ott megjelent rajta, egy két műanyag elem is töredezett és a kárpiton is a kopás jelei erősödtek, azért az évek lassan utolérték.(20 évesen) Gyenge pontnak a lámpája fényerejét írnám, a műanyagokat az idő befogta.
Legfontosabb: Tetszett, bevált és sohasem fosztott ki.

- Hátsó fékek, indítómotor, olajteknő(korrodált), Féltengely is kezdett hangjelzést adni

Az olaj és szűrők cseréjét (plusz egyéb apróságokat) magam végeztem (internetről bármit lehet hozzá kapni, általában készletről és olcsón)

Pribitek Autó - Helvécia

A feladatot(fékjavítás) elvégezték de szeretnek a vevő költségére kísérletezni, illetve ultramagas árajánlatokat adni

Fenntartási költség (9) Évjárat 2000
Előző autója? Clio Következő autója? Accord
Verdikt (8.0/10)

Mitsubishi Carisma 1995 (1995 - 1998)