Autók » Mercedes-Benz » V (1996-2004)

V 112 CDI Nagyoskodó

Dögös, és hálátlan

Nos az első olyan autó amit nagyon szerettem, imádni való volt, annak ellenére hogy igencsak megcsappant a bukszám mérete, egy-egy szervíznél.Kiválló kis taliga 5 személyes teher, flokkolt teljesen kárpitotozott, jól felszerelt.Mint egy nagy személyautó.Mindenki szerette, hót kényelmes volt számomra, és az utasoknak is.Belepakolhattam, a haverek cuccát a mienkel együtt, és féleg se volt.Gyári Merci busz ülésekkel,tényleg kifogástalan állapotban jutottam hozzá.Bár sokan mondták, hogy ezt nem kellett volna, mert milyen rosszakat mondanak róla.Sajnos ezt részben tapasztaltam is.Mondjuk a váltóhoz nem kellett nyúlni, de akkor igen méregzsák lettem volna(4-es automata)Tök jó megjelenése volt, befért a parkolókba, a föld alá is, mert nem olyan magas mint egy Duc.Azt nem mondom hogy felszakitja a betont,de tréfálkozni lehetett vele,firifütty személyautókkal, és szinte az összes vele egykategóriás taligával(kivéve új T5)Az azé keményebb anyag.
Lehet szeretni, és egyben utálni is.Szervízigényes, és nem biztos hogy meghálálja.Az idén a rozsda tette be a kiskaput, 4 évesen nem biztos hogy fényeztetni kellene egy csillaggal ellátott gépet.
Az állandó vizsgálgatás, sem tett jót a lelkemnek.Vajon miért zörög megint a kipuff, miért ciripel a váltó hidegben, miért cincog az oldalajtó.Sok bosszantó hiba volt rajta, de nem bántam meg hogy annak idején megvettem, de azt sem hogy eladtam.
Szép 3 évet töltött a családban, mert oda való volt, és ennyi.

- féktárcsa csere elől, vezetőgörgők szijjal együtt, parádésan megállt alattam a talicska egy szíj visz mindent,utólag beépített(nem gyári)xenon csere, fűtéskiegészítő izzitógyertya kétszer is megadta magát és most se jó,kipuffogó több ezer hegesztés elbír, katalizátor már csak a múlté,hátsó ablaktörlő sem bírta soká,gázolajfolyás a porlasztóknál, 2x lett tűzkarika vagy mi cserélve,légrugó újkora óta rakoncátlankodott azt végleg elment gyufáért, 3 évesen kivirágzott az első tavaszi rozsda(oldalajtó sarka, oldalajtó kilincs,sofőr ajtó széle, sarka)csomagtér behúzó bizbast is elszakadt,kapott egy utazótáska foggantyút

Márkafüggetlen autószervíz.
Mindernre van megoldás.

A Mercinél kihullott a hajam.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2002
Előző autója? Master 2.8 Dci Következő autója? Espace de szabadulok tőle máris