Autók » Mercedes-Benz » Sprinter (2007)

Sprinter 315 CDI

Mercedes SZÉGYENE!!!!

Nos mivel újonnan ültem rá így tudom milyen autó is valójában! Eleinte nagyon tetszett mivel aránylag erős volt és a fülke is elég tágas jó pakoló részekkel volt kialakítva. Egyedül az ülés volt hosszabb távon kényelmetlen. Ami érdekes, hogy 3-4 éves sprintereknél már mind megjelennek a rohadások :/
A hátsó lámpának a szigetelése meg gyárilag hibás és emiatt a víz bekerültével szétrohadt a belseje emiatt komplett cserélni kellett.
A motor mindaddig jó volt ameddig csak kölső alkatrészeket kellett cserélni, de miután a főtengelycsapágy megadta magát így főtengellyel együtt cseréni kellett azután jöttek csak a hibák! Utána egyre gyakrabban csinálta a motor az utánégetést, hogy a részecskeszűrőt kitisztítsa, és egyre többször tiltott le az autó emiatt és már a flexibilis csőnél nyomta kifele a füstöt ami a mutortérhez kavargott vissza és onnan meg az utastérbe. Ami még nagy baj volt, hogy a túl sűrű utánégetés miatt átdolgozta a gázolajat a motorolajba így a főtengelycsapágy megint megadta magát! Szóval jó autónak nézett ki eleinte, de idővel rájöttem, hogy ennél rosszabb minőségű autót keresve se találna az ember.
Aki hosszú távra szeretne ilyen autót az messziről kerülje el a 315-ös sprintert!

- Szervó szivattyú, 2x gardán csapágy, gardán keresztek, féltengely, részecskeszűrő, főtengely, légtömegmérő egy párszor, ékszíjfeszítő görgő többször, valami a befecskendezési rendszerben, komplett hátsó lámpa, önindító, turbó, turbószabályzó szelep, kipufugógáz érzékelő és még amik hirtelen nem jutnak eszembe!

Fenntartási költség (2) Évjárat 2008
Verdikt (3.2/10)

Mercedes-Benz Sprinter 2007 (2009)