Autók » Mercedes-Benz » Sprinter (2007)

Sprinter 518

Mercedes Sprinter busz Izlandon

Izlandon élek és dolgozom. 2015 nyarán, tehát kevesebb mint két évvel ezelőtt vettem egy új, 16+1 személyes Mercedes Sprinter buszt.

A busz - amikor minden működik rajta - nagyon jó: kényelmes vezetőülés, erős motor (180 LE), alacsony fogyasztás (13 l/100 km), városban és országúton egyaránt könnyű vezethetőség, és - ami az egyik legfontosabb - szeretik az utasok. A felszereltségéből több dolog hiányzik (motorhőmérséklet-jelző, részletesebb fedélzeti számítógép), és a rádió, a tempomat, illetve a tolatókamara olyan, hogy ezeknél már a legolcsóbb személyautók is jobbat nyújtanak, de összességében öröm ezzel a busszal dolgozni.

A busznak azonban vannak olyan visszatérő hibái, amelyeket nem tartok elfogadhatónak egy új Mercedesnél. Az elektromos tolóajtó eddig kétszer romlott el - ez a legkisebb baj. Zavaróbb, hogy ősztől tavaszig a reggeli indulást követő első 10 percben, vagy hosszabb országúti vezetés után az első fékezésnél csikorog a fék. Mondják nekem sokan, hogy más járműveknél is így van ez, de egyrészt pl. a saját autómnál egyáltalán nem, másrészt a fékcsikorgás joggal zavarhatja az utasokat, akik azt gondolhatják, hogy nem működnek rendesen a fékek. De a legnagyobb baj az, hogy az elmúlt 22 hónapban már ötször volt téves figyelmeztetés AdBlue hiányra, és ez sípoló figyelmeztető hanggal, illetve a motor teljesítményének a leszabályozásával jár. Lehet menni ilyenkor is a busszal hol 80-nal, hol csak jóval kevesebbel, de egy meredekebb emelkedőn felmenni már necces, nem is beszélve arról, hogy az utasok nem azért fizettek, hogy egy sípoló hangot hallgassanak a buszban, miközben épp' hogy csak fel tud kapaszkodni a busz a hegyoldalra. Másnak is van tapasztalata ilyen AdbLue problémával?

- Elektromos tolóajtó - Télen csikorgó fékek - Legbosszantóbb és leggyakoribb hiba: téves AdBlue hiány jelzés, ami a motor teljesítményének a leszabályozásával jár

Izlandi Mercedes importőr és márkaszervíz (Askja)

Fenntartási költség (5) Évjárat 2015
Verdikt (6.7/10)

Mercedes-Benz Sprinter 2007 (2009)