Autók » Mercedes-Benz » Sprinter (2007)

Sprinter 315CDI

Maruti a csillag mögött...

Újonnan került hozzám egy egész kellemesen felszerelt Mercedes Sprinter 315CDI hosszú-magas zárt furgon,jó munkaerő voltam,hát megkaptam a 600ezret futott,klíma nélküli LT35 után.Kényelmes,otthonos a beltér,szinte személyautós,csak használni ne kelljen...!
Az első benyomásom az volt,hogy hiába a 150LE,Bécs mellett a púpon nem győztem kevergetni a váltóban az olajat.Van lóerő,nyomaték sajnos nincs.Négy hengeres bicikli,na mindegy,ehhez még hozzá lehet szokni.A cd-lejátszó felmelegszik,használhatatlan 3-4óra után.A bódé újkora óta beázik a tolóajtó közelében,nos egy Mercedestől azért nem ezt vártam.Olajcsere periódus 40-50ezer km.Az első szerviz elvégzése után,50ezer km-nél Németországba menet elkezdte falni az olajat,100km/1liter.Alig értem haza,minden kútnál meg kellett állni olajat venni.Gari,szervíz,Pappas autó,motor kuka,csere egy másikra.Hűha,mi lesz ebből,ha így kezdődik?
A cseremotor működött,a fogysztás azonban sehogy sem akart 13liter alá menni.Teljesítmény sem igazán volt,egyenesben bírta a 110-es tempót,de a legkisebb emelkedőt is érezte.Ekkor már nagyon megbántam,az előző sok százezer km-t futott LT-t sírtam vissza.Gyomorgyörcs volt minden elindulás,hiába a komfort,a klíma,és csecsebecsék,egyszerűen megbízhatatlan,gyenge autó a Sprinter.150ezernél bejelentkezett a diffi,90felett búgott,mint a galamb.Hej,de jó!
A régi 316-oshoz képest ez a Sprinter egy kalap sz@r.Nem tudom,más motorral jobb-e,de akinek megbízható autó kell hosszú távra,az kerülje...

- Motorcsere garanciában,55000km-nél.Ezen kívül futómű kopó alkatrészei,200ezer körül a diffi,a rádió-CD hasznavehetetlen,beázik újkora óta,egy évesen rohad.

pappas

Fenntartási költség (2) Évjárat 2007
Megbízhatóság (1) Vezetett km 200000
Előző autója? LT 35 TDI 2.8 160LE Következő autója? Daily 35S 15/18
Verdikt (3.4/10)

Mercedes-Benz Sprinter 2007 (2009)