Autók » Mercedes-Benz » S (1966-1972)

S 250 S

Stílusos Elegancia Vol.II.

7.éve van nálam az autó,már a részemmé vált,a barátaim,ismerőseim nem tudnak nélküle elképzelni.
Minden perc amit a volánja mögött tölthetek,maga az ünnep!
A műszaki tartalom mellett a külcsínra is költöttem,egy korhű Becker Európa rádió /műanyag volt benne,nem a nadelstreifen/,egy elefántcsontszín kormány is beszerzésre került,ami sokkal jobban kiemeli az autó belsejét,és vidámabb hangulatot is kölcsönöz neki.
A kardánalagutat és műszerfalat összekötő takarólemezt is felújítattam,repedt, törött volt.
Egy méretazonos bézs színű szőnyeg is bele került!

- Hidraulikus boge,típushiba, Kisfecske spirálrugóra cserélve,az eredmény ugyanaz, csak ez örök élet plusz egy nap tartósság. - -25.000 Ft - Az egyik tőcsavar megrepedt,hengerfejnél vízszivárgás. - Motor szétszedése,szelepvezetők,szelepszár szimmeringek cseréje,dugattyúgyűrűk cseréje. - Olajhűtő,vízhűtő felújítása,motortartó bakok cseréje,vízcsövek cseréje. - Kickdown membrán javítása. - Kb 240.000 Ft munkadíjjal alkatrészekkel együtt - Az elektromos rendszer egy végigégett zárlatos vezeték miatt elkezdett letérdelni. - A belső világítás és a szivargyujtó már akkor sem működött mikor hozzám került,egy füst alatt ezeket is megcsináltattam,most minden elektromos fogyasztó üzemszerűen működik. - 52.000 Ft - Az éteres motorhőmérséklet jelző vezetéke a motorgenerál során elszakadt - Haudek Műszerjavítónál felújítva,új vezeték új szonda. - 22.000 Ft

Ila ZoltánÚjpest.Az öreg a 60-as 70-es években Münchenben dolgozott a BMW gyárban,tehát a korabeli technika nagy tudója.Lassan dolgozik,körülményes,de szakértelemmel.Olcsó.Kis "kenőanyag" nem árt a munkavégzésének fellendítéséhez! ;-)

Szabolcs "Mókus"SzentendreAzon ritka szerelők egyike aki gyorsan dolgozik jól és nagyon olcsón!Érti a dolgát!

Fenntartási költség (8) Évjárat 1967
Verdikt (9.1/10)