Autók » Mazda » MX-5 (2015)

MX-5 160 G Revo

Tényleg függő leszel...

Az a nyálfolyatós, elfogult extázis, amit erről a modellről olvasni lehetett, az "sajnos" mind igaz. Családi autócsere előtt jártam többek között a Mazdánál is, amikor megláttam az udvaron a kis vörös dögöt. Kérdeztem ki lehet-e próbálni ezt is? Mondták, hogy természeresen. Nem kellett volna!
A próbakör ötödik percében (mikorra már meleg lett az olaj :-)) eldöntöttem, hogy a régi kocsi marad, és majd figyel a garázsban, mert nekem KELL egy ilyen!
Bár néhány tesztben azt írták, hogy a kisebb motorral jobb (próbáltam mindkettőt), nekem inkább az erősebbel tetszett, így autópályán is labdába tud rúgni, nem is akárhogy.
Kicsit sokat - öt hónapot - vártam rá, de azonkívül az A. R-nél ment minden, mint a karikacsapás, korrektek voltak. Külön köszönet Nikolettnek!

Először a "hátrányok":
- kicsi
- szűk
- ráz
- hangos
- a beülés - kiszállás felér egy féllábas guggolással előrehajolva, de ne aggódj gyorsan meg fogsz erősödni, elvégre ez egy igazi sportautó...

Előnyök:
- jól néz ki, már beszállás előtt élmény ránézni
- még annál is jobb autó, mint ahogy kinéz - nagyon kezes örömforrás; futómű, fék, kormány, motor, üléshelyzet teljes összhangban
- remek hangulatjavító eszköz; minden kanyar egy mosoly, és ezért megbocsátod neki, hogy kicsi szűk, ráz, stb...
- télen teljes értékű a tető, de szezonban - mivel motorozom is - nagyra becsülöm a nyitott autózás lehetőségét

Aki nem magasabb 180-185 cm-nél és vacillál, ne habozzon, vegye meg, mert nem fog csalódi! Aki pedig nem ismeri, próbálja ki; ha egy csepp benzin van az ereiben, garantáltan rákíván...

Ui: A mellékelt kép akkor készült, mikor végre letették a kamionról.

- Képernyő egyszer lefagyott, gariban frissítették - azóta jó.

Autófórum Riegeler - Győr

Fenntartási költség (9) Évjárat 2017
Előző autója? Következő autója? ?
Verdikt (9.0/10)

Mazda MX-5 2015 (2016)