Autók » Mazda » Mx-5 (1998-2005)

Mx-5 1,6 Magic

Dühöngő Dodzsem

Kb. 1hónapja van nálam az autó, eléggé frissek még az élmények. Használtan jutottam hozzá, de rendszeresen vitték szervízbe, és ez meg is látszik rajta. Élményben verhetetlen, talán Honda S2000 vagy Lotus Elise ami még pár fokkal durvább. Kiszállásnál garantált a széles vigyor. Beengednek mindig, nem utálnak, megnézik kicsik-nagyok. 1,6os motor pont elég bele, főleg nekem, aki még nem igazán vezettem hátsókerekest. Beszéltem pár mx5 tulajjal, a nagyobb motorral sokkal hamarabb fickándozik, tanuló autónak ez bőven jó. Idáig eléggé pozitív.
Hogy legyen 1kis negatívum is. Nyitott tevővel 90-ig tűrhető a dolog, bukócső+szélfogó mindenképpen ajánlott, 190-nél már nem olyan jó érzés. Csukott tetővel 190-200-nál eléggé nagy a szélzaj(nekem kb ennyi a vége, egy lejtőn megvolt a 210 is, gyári adat 190körül van), bár ez inkább a vászontető miatt van. Fogyasztás: lehet én vagyok béna, de nekem 10liter alá még nem sikerült menni vele, nem tudom másoknak mennyi, állítólag szakadékban hátszéllel 8l környékére le lehet nyomni... Asszem erre szokták mondani, hogy a nagy szerelmek sokba kerülnek, igazából nem is, mert minden egyes gázfröccs egy-egy boldogság hormont szabadít fel:) Még 1durva élményem volt. 180 felett a motorháztető lemeze ha nagyobb szél van, 2-3cm-es kitéréssel néha rezeg, ami eléggé ijesztő, ezt majd mindenképpen megnézetem. Hifi eléggé bödönhangon szól, de elcicereg, maradhat. Autópályára hosszútávon nem túl nyerő, de nem is erre találták ki, arra ott az A6. Ülések kényelmesek én pont elférek benne(182cm).
Összességében nagyon faja kis gép, értelme semmi, viszont azt a semmit nagyon jól csinálja.

- Még semmi

Rövid ideje van nálam, még nem volt szervízben

Fenntartási költség (5) Évjárat 2002
Előző autója? Következő autója? CL A5 635d