Autók » Mazda » 6 (2012)

6 2,5 Sports - Line 194 TOP 2019

Apa méregzsákja

Már egy ideje nézegettem a típust, és amúgy is váltani akartam. 7 éven keresztül csak dízellel jártam, egy Avensissel (2.0,D4D) és egy GH -s előző szériás 6-osnak. A Toyonak csak a váltója volt gyenge egyszerüen nem bírta a rengeteg pályázást, a 350.000 km-t 3 váltó felújítással abszolválta, de unalmas volt dögunalmas.
A 6-os mazdiban 2 literes dízel volt, hibátlan volt és kényelmes, és nagyon precíz futóműve, de akkor megérkezett a Részecskeszűrő eldugulás kb. 160 e km-nél.
Németországban élünk, 1200 eurós számlát kaptam csak a tisztításra. Na ekkor görbült előszőr lefele a szám, majd amíg a szervízt vártam rám kacsintott ez a Vörös Dög. Szerintem akkor döntöttem el ,sokat nem is gondolkodtam. Egy barátomat hívtam csak fel aki az egyik Budapesti szalon vezetője, aki megesketett hogy csakis az új 2,5 benzinest vehetem meg.
Azóta egyszersem bántam meg. Szerintem a ma kapható egyik legtisztább motorral, legszebb dizájnnal rendelkező, legjobb ár-értékű középosztályú családi kombi-limuzin. Ami Mazda létére nem felejtette el a kissé sportos jegyeket sem.

Skyactiv 2,5 Liter 194 Ló (143 KW) 8,1 0-100, azért nem szakítja fel az aszfaltot, de azért elég agresszív, persze a premium modellek mind rávernek, na de nem 6,5-8,5 között esznek.

A futóműve kissé feszes, autópályán ezért iszonyatosan fekszik, városban is kíváló.
Városon kívül 80-as tempónál simán hozza a 6,5 literes fogyasztást.
De tempomatos 180-as irammal 350 kilométerre 9,5 litert kért.
A kocsim szinte fullos, mivel rühellem a bőrülést, és kárpitost kértem ezért nincs ülésszellőztetés :) Hát, eddig nem is hiányoltam.
A dizánja ergonómiája kívűl belül fantasztikus, a kocsi magát eladja.
Az ülések kissé sportosan feszesek, viszont nagyon jól tartanak.
Full LED, kanyarkövetéssel, tűpontosan világít, még közepes ködben fantasztikusan jól látok.
A sávkövető rendszernek is megvannak a rigojái, de ezeket hamar megszoktam, de sosem akart a szalagkorlátnak vezetni és egyéb infantilis dolgot csinálni, ezt a Japók egész jól megoldották.
Egyetlen hátránya hogy a media Display nem full hd felbontású, ezáltal a kameraképek sem olyan tiszták. de hagytak benne CD olvasó:)
A korábbi szériák eléggé szerettek rozsdásodni, ezeket már duplán alvázvédőzik, de állítólag érdemes 3 évesen ismét lefújatni.

Még csak másfél éves, túlvagyunk az első szervízen, és a gond nélküli 16 ezer kilométeren.
Mindenkinek ajánlom aki stressz menetesen akar hosszútávra ,viszonylag olcsón fentartható közel premium osztályú családi autót, és a pár hozzám hasonló Faternak
akik szeretik néha lepadlózni :)

- Semmi.

Auto Kramer GmbHKirchberg an der Iller88466 DE

Fenntartási költség (9) Évjárat 2019
Előző autója? 6 Következő autója?
Verdikt (9.3/10)

Mazda 6 2012 (2013)