Autók » Mazda » 6 (2002-2007)

6 2.0 CD TE facelift

fiatal MILF

Akár csajozni is lehet(ett volna) vele. :) Nem az autón múlt.
10 éve és most is sokan megdícsérik. Kinézetre még mindig imádom
Imádtam benne a fűtés rásegítést, télen gyorsan felmelegedett. A kellemes lendületű gyorsulást 5. és 6. fokozatban is (többnyire egyedül használtam, de 2-3 utassal sem rossz). A váltó rövid útja egy megvalósult álom :) tényleg pont azt éreztem, mint a megvásárlása előtti hónapokban egyszer álmomban. Volt alkalmam H Astrát vezetni, ott evezéshez hasonlítanám a sebességváltás mozdulatát ehhez képest. Precíz, szinte magától megy a helyére. (valamiért szinte mindig váltanám a 7. sebességet is, pedig a 6 fokozat is jó)

fogyasztása átlag kb 6,3 l/100 km,
Nyáron inkább 5,7-6 liter, télen 6,1-6,6 - ez gondolom a fűtésrásegítő kályhának köszönhető (ilyen időben -kb 8 fok - 3 perc alatt, mínuszokban kb 6 perc alatt kellemes meleg van benne az indítástól számolva.
Erősen üzemanyag és gumifüggő is a fogyasztás. Nyár elején a MOL prémium üzemanyagát kapta az évek óta használt ÖMV MAXX motion helyett és meglepett, hogy 5,3-5,6l volt több tankolás alatt a fogyasztás, ráadásul idén jó sokáig fent hagytam a téli gumikat is.

Az automata klíma pillanatok alatt lefújta a párát, vagy lehűtötte az autót. Sajna ez legyengült az utóbbi időben.
A 120Le nekem bőven elég volt. Előzött, amikor akartam.
Új korában egy Astra coupenak méltó ellenfélnek bizonyult, viszont a német autópálya dinamikus közlekedésében rájöttem, hogy oda kevés. A tükörbe majdnem annyit néztem, mint előre...

98%-ban viszont nyugisan közlekedtem vele. Tempomat 140-re és kényelmes utazás rendszeresen Budapestről Debrecenbe, Szekszárdra vagy Siófokra. Tette a dolgát, na!
Az iszonyat méretű csomagtér időnként egy szobányi bútort elnyelt :) Sőt, 1-2 alkalommal az előre döntött ülésekkel ágynak is használtam. Csak alvásra, sajnos.
Hátsó ülés nagyon kényelmes (kb185 cm-ig) Alacsonyabb ismerőseim az első utazásál sokszor mondták, hogy aztaaa, mekkora hely. Én 190 cm vagyok, nekem már kicsit útban van a tető hátul.

Mint egy jó feleség. Nem topmodell, ugyanakkor kívánatos, finom vonásokkal és megbízható.
Nyugodtan válaszd, ha 2M alatt akarsz autót venni, amiben 2 gyerekkel, feleséggel pazarul elfértek, ha kell, amikor pedig egyedül vagy még mindig szégyentelenül nézegetheted magad az üzletek kirakatában, miközben a dugóban ácsorogsz. Ja nem, ez utóbbit nem ajánlom! Nézegetheted magad, de ez az autó nem állandó városi közlekedésre való. Hétvégéken látogassátok a vidéki rokonokat autópályán közlekedve! Nem csak anyósod hálálja meg :)

- Most a pontos alkatrész nevek nem jutnak eszembe, de nagyjából: - - hátsó gátló még garanciális időben cserélve - - 8 évesen (140000 km) porlasztó tömítés, szelepfedél tömítés ~45e - - 8,5 évesen porlasztócsúcs fejek tisztítása ~200e - - 9 évesen (164500 km) első legőkarok ~38e - - 9,5 évesen SCV szelep (üzemanyag mennyiség szabályozó szelep) ~70e - előtte csak az éves kötelező szervíz során max kopóalkatrész cserék

Mazda Autofocus M3 - 7 db éves szervizMazda D&W Kerepesi út - 2. éves szervizDakó Kft Kecskemét - 8. éves szervizHát mit mondjak... Kötelező szervizeknél időpont, megbeszélt ár, kiszolgálás rendben. Nem vagyok autóguru, hogy részletesebben írjam, viszont amikor szokatlan dolog volt... olyan, mint megkérdezni 3 ügyvédet ugyanabban a témában, és egyből 5 félét hallani...

Mazda Mester - hozzá inkább a következő autómat fogom hordani :) Olyan a hozzáállása, hogy már csak miatta is Mazdát akarok venni, hogy ő szervizelje az autóm :)

Fenntartási költség (6) Évjárat 2006
Előző autója? Zafira Következő autója? 3
Verdikt (7.9/10)

Mazda 6 2002 (2002 - 2007)