Autók » Land Rover » 88, 109 (1963-1986)

88, 109 Seria III

Ne aranyat,valutát,Munkácsy-t...Landyt vegyél!!!

Azt tudtátok,hogy Amerikában,Kanadában,Dél-Afrikában egy igazi gazdag,sikeres ember nem új autóval hanem öreg veteránnal jár?

A gyári állapotú öreg gépek képviselik az igazi értékrendet,az életérzést,a stilust.

Ahogy egy Santa Monicai golf-club elengethetetlen része egy Porsche 356,(nem Replica),úgy egy baráti „brájolás”alkalmával(hoz)vagy egy hegyvidéki túra elengedhetelen része egy eredeti,öreg(seria I,II,III)Landy,azaz Land-Rover!!

Ez már a 2.Landy-m,nehezen váltam meg az elsőtől.Van itthon egy cég,akik külföldről hozzák be a még alapnak jó példányokat-Landycenter-és szinte gombokért van hozzá használt alkatrészük!

Tőlük vásároltam, rom állapotban.

A „mobilén” egyébként olyan 1,5-3 ezer euroért lehet találni menthető példányokat.

Szerencsére,az új alkatrészek sem horror árúak(szemben az elöbb emlitett P356-sal,bár a piaci árukat sem lehet összehasonlitani..),én egy angol oldalon rendeltem mindent.
A postaköltség viszont nem volt olcsó,bár két nap alatt ideért.

Sokan azt hiszik,hogy egy gép eredeti állapotba hozása pár hónap,elég egy új „kabát”-festés,egy kis spriccgit,polir,aztán möhet OT-vizsgára.
Az új rendszer bevezetése óta egy(ugyanaz )veterános ember van minden vizsgaállomáson,tehát nem működik az a változat,hogy megbukik Veszprémben,akkor átmegy Egerben(igen,van újra ott is),hisz ugyanaz a megbizott látja!

A teljesen rendbehozott gép -szinte-sosem hozza be a ráforditott pénzt/időt a piacon!
Nem nehéz kiszámolni,hogy a napi 8 órában,a minimális 2e ft rezsióradijat figyelembe véve,egy év munkája mennyi összeget tesz ki…

A teljes szétszedés után elvittem az alvázat,és a fém alkatrészeket homokfúvóztatni.
Itt sokat lehet rögtön spórolni,mert Pest környékén 200e ft körűl beszélnek,míg egy kis vidéki községben-Helvécián-24e ft-ért csinálták,és –gondolom-nem bukott rajta a mester.
A fém alkatrészek vagy krómozva,polirozva..vagy nikkelezve/horganyozva lettek.
Mondanom sem kell,itt is óriásiak a különbségek,a munkadijakat illetően!!!

Az alváz,és a „body”újrafényezése látványos munka,az anyagi része is.
Volt olyan festő,akinek úgy fogott a ceruzája,hogy:”ja,ez veterán,akkor 700 eft!”

Ja,rengeteg hitel a festőkamrán,10-alkalmazott,minden hitel,ki kell keresni az árat!!!

A munka pontosan annyi,mint egy szakadt 20 éves autón-elemenként 15/20e,nem metál.
A kis poros, garázsos festés után kipolirozott „falusi” aranykezű szaki meg 150e!!!!

- Semmi sem működött,bontóból lett "ki"mentve!

SELF!

undefined