Autók » Lancia » Delta (2008)

Delta 1.8 Di-Turbo

A ritka, erős, gyönyörű szerető

Ez volt az álmom. Sokat spóroltam rá, hogy meg tudjuk venni. Újkori ára 10,5 millió volt, 7 évesen sikerült kb kevesebb mint a feléért hozzájutni. Szerelem volt első látásra. Ragyogott a szemünk, a szomszéd lépcsőházba is kocsival mentünk. Imádnivaló dög...

Akkora hatalmas gyári Brembo fékek vannak alatta, hogy nem megy rá 17"-nál kisebb kerék. Igaz, ott megáll ahol mondják neki vész esetén. A belseje fenomenális, bőr mindenütt vagy egy számomra új anyag, az alcantara. Az esti bel-fények nagyszerűek, semleges fehér, nem egy idegesítő Opel piros. A kormány követetlen, jó fogású.
A kocsi figyelemfelkeltő ahogy tapasztaltuk, de a szó jó értelmében, nem úgy mint a hangos BMW-k. Kanyarokban kiengednek, előzékenyebbek a többiek vele szemben. A LED-es hátsó lámpákat én is szeretem nézni, igézőek.

A váltója nagyon jó. Akkor vált amikor szükség van rá. Okos, tanul, érzékeli a gáz-fék arányt és úgy kapcsol. Szerpentineket imádja, 3000 alatt nem vált fel.
Ha ilyet akarsz venni mindenképpen figyelj a szervizmúltjára.
Amúgy imádni fogod. :)

- Turbó, vezérlés, hőcserélő, légbeszívó sor

Szabó Autócentrum Érd

Fenntartási költség (6) Évjárat 2009