Autók » Lada » Vesta (2017)

Vesta sedan lux 1,6

Előre a múltba!

Azzal a szándékkal vettem 2018. novemberben, hogy gazdaságos, megbízható, a hazai utakat jól bíró de nem használt autóm legyen kb. 10 évig. Ezeknek az elvárásoknak úgy tűnik meg fog felelni, de néhány tapasztalat ami másoknak jól jöhet: kb. 12 éves technikai színvonal lemaradás ami engem nem zavar, másokat esetleg igen. Ezek főleg a kezelőszerveken és technikai kivitelezéseken érhető tetten (pl. ablakemelő működése, csomagtartó zsanér belógása, tanksapka, hátsó ülések lehajthatósága, dobfék hátul, stb.) Ami engem zavar, az a könnyű kormányzás és az úttartás hiánya. Nagyobb sebességnél figyelni kell mint az agárkutya. A hátsó ülés lehajtásával sem lesz jól pakolható a csomagtér a kalaptartó merevítése szűkíti a teret és az üléstámla sem fekszik le vízszintesbe. Érdemes figyelni a terhelhetőségre, mert nem öt főre és csomagra tervezték, hanem 4 fő és csomagra. Mindezek mellett nincs gond rossz úton, nincs gond a hasmagassággal, hosszabb távon sem kényelmetlen még hátul ülve sem. Mindenütt megnézik, hogy mi a csuda ez? Tényleg Lada? :)
Frissítés: a tapasztalataim változatlanok, szerintem megbízható, közepes színvonalú autó, jó étvággyal 7,8 l/100km melyet szinte lehetetlen lejjebb vinni...

- - 2019.jan. forrasztási hiba - - 2019. márc. futómű összeszerelési hiba - - 2019. ápr. centírozhatatlan alufelni

Lada Délpest

Fenntartási költség (10) Évjárat 2017
Előző autója? Toledo Signo 1,6 Következő autója?
Verdikt (7.3/10)

Lada Vesta 2017