Autók » Jaguar » Xj (2003-2009)

Xj 4.2 V8

Bár minden autó ilyen lenne...

Ez a 19-ik autóm, így van összehasonlítási alap.
Az autó megjelenése és vezetési élménye kárpótol mindenért - no nem mintha olyan sok mindenért kellene. Apró hibák vannak, de távolról sem annyi, mint amennyiről az "utcán" beszélnek - induljunk ki abból, hogy nagyon kevés van a típusból, akinek pedig nincs, az jóízűen szapulja...
A motor nem eszi az olajat, alapvetően igénytelen, a fogyasztása megegyezik egy 2 literes motor fogyasztásával - városban gyakorlatilag 1.200-as fordulaton lehet kényelmesen autózni - autópályán tempomattal 130km/h-nál 8 liter. A váltó egy több más gyártó csúcskategóriájú autójába (pl. BMW X6) szerelt ZF 6 sebességes váltó, ami a nagy nyomaték miatt, viszonylag sűrű olajcserét igényel.

A nagy benzines szívómotor pedig garantálja az aggodalmaktól mentes autózást, nem úgy, mint egy turbós (ne adj Isten dupla turbós) diesel motor, ahol 150.000 után csak úgy zúdulnak a hibák az ember nyakába...

Az egyetlen komoly negatívum a fenntartással kapcsolatban, az a borzalmas alkatrészellátás - egy-egy alkatrészre van, hogy heteket kell várni, hacsak nem mindegy, hogy mennyibe kerül - de ez nem az autó hibája!

- - Motorháztető szenzor: rendszeresen kiírja, hogy nyitva van, ekkor (ha épp be van zárva az autó) riaszt - - Vízszint szenzor: beragad a mágnes, így folyamatos a piros jelzés a műszerfalon - - Nem mindig szintezi be magát a légrugó vízszintesre: valamelyik oldali magasságszenzor hibája - - Gömbfej hamar megadja magát: hiába robusztus, nem bírja a magyar utakat

Szervizauto-Buda Kft.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2003