Autók » Infiniti » Q50 (2013)

Q50 S AWD - Hybrid

Japán ágyugolyó

Régóta egy nagyteljesítményű autóra vágytam, aminek szép a hangja, megbízható és nem tucattermék.
Sokáig Alfa Romeo volt a kiszemelt, de a Gulia túlságosan passzosnak éreztem és akkor ugye még nem volt Stelvio. Ekkor betévedtem az Infinithez, ahol elvittem egy Hybrid Q50et egy próbakörre. Szerelem lett az első gyorsítás után... A V6os hangja csodás és a 360 lóerő meggyöző.

Mivel régi készletes darab volt, így elég komoly kedvezményt kaptam az autóra és két apróbb karc volt csak a lökhárítóján.

Talán a váltó az egyetlen, amit néha lomhának érzek, főleg dsg és z1 váltók után. Viszont a kormányváltók tökéletesen működnek ha az ember ki akarja huzatni 8000 fordulatszám felé és élvezni motor énekét.

2700kmnél az egyik első parkolószenzor elromlott, amit 15 perc alatt garanciában cseréltek.

Fogyasztása:

- Autopályán tempomattal 120km/h: 6.7l(kép csatolva)
- Autopályán tempomattal 140km/h: 7.5l
- Város (bpest reggeli dugókban) 9.5l
- Vegyes (nehéz lábbal): 8.7l/100km

Veszélyes egy járgány, mert városon kívűl egy padlógázas gyorsítás után pikk-pakk 160 fölé ugrik.

Talán még egy negativ dolog van a kicsinek számitó 400 literes csomagtartó, de ha nem böröndbe akar pakolna az ember, akkor könnyen el lehet férni még 2 gyerekkel cuccaival is.

- 1db első parkoló senzor

Gablini Budaörs

Fenntartási költség (8) Évjárat 2016
Előző autója? Passat Következő autója? ki tudja mit hoznak ki a addig
Verdikt (9.2/10)

Infiniti Q50 2013