Autók » Infiniti » M (2010)

M M35h hibrid

A felkelő nap EREJE !!!. M35h

Előző autóm Nissan Muránó volt amiben nagyon megszerettem a temperamentumos 3500-as V6-os motort.A bérleti idő lejárta után új autó után néztem.Kiprópáltam a Jaguár XF 2.2D-t az Audi A6 3.0 V6 TDi-t,a Mercedes E300 CDI-t,Passatot,Volvot, és az Infiniti M35h-t.Ő lett a nyerő.Az Infinitiben ugyanaz a motor volt mint a Muránóban csak 54 LE-vel erősebb kivitelben.Ráadásul hozzájött még egy 68 LE-s villanymotor is így jön ki a rendszerteljesítmény 364 LE-re.A többiekkel összehasonlítva magasabb beülésű (nekem ez fontos nem vagyok mai gyerek) és lágyabb rugózású autó. Nagyon jól simítja az úthibákat.Gyönyörű a belső kialakítása. Bose hifi hűthető fűthető ülés fűthető kormány követő tempomat,holttér érzékelés stb minden modern extra benne van.A dízelek után egy süketszoba csendje honol az autóban csak padlógáznál hördül föl a V6-os erőt sugárzó hangon.Na ekkor megy is rendesen.5,5 másodperc a 100-ra gyorsítás és iszonyatos rugalmasság a villanymotor rásegítésével bármilyen sebességről.Mindenki kérdezi mennyit eszik ? Válaszom a következő: attól függ hogy vezetik.Papás stílusban a megengedett sebességeket max 10km/órával túllépve 7,1 liter/100Km jött ki de ezzel az autóval ez nem életszerű mert az erő állandóan érződik a legkisebb pedál érintéskor. Ha nyomja az ember ahogy a csövön kifér 10 liter/100 km körül áll be.Feleségem 6,5 l/100Km-el ment le vidékre de az igen nyugodt stílusban történt.Összességében most 8,3-on áll mert mindíg van olyan szakasz ahol lassabban halad az ember és az okos vezérlés azonnal leállítja a benzinmotort és akkuról megy ami rögtön javítja az átlagot.A dugóban araszolás is tisztán elektromos nem fogy a benzin.De ebben az autóban nem a fogyasztás a nagy szám. Ahogy megy, a csend az erő és a kényelem hármasa ahogyan hat az emberre.Alig várom hogy beülhessek és menjünk.A minap sofőrszolgálatos vezette haza. Miután kifizettem a srácot gratulált az autóhoz és megköszönte az élményt hogy vezethette. Pedig a sofőrszolgálatosok nagyon sokféle autót vezetnek köztük luxusautókat is.
Hogy milyen lesz szervizeltetni nem tudom de a Muránóból kiindulva meg hogy Japánban készült nagyon nem aggódom.A presztizse még csak most van feljövőben sokan nem ismerik az emblémáját.Volt aki Lexusnak nézte a hibrid felirat miatt mások koreai autónak tippelték.Aki viszont sokat olvas autós újságokat rögtön képben van, hogy itt a Panaméra verő autó.(http://autolabor.hu/hibridek-csataja-infiniti-a-porsche-ellen-video-cikk). Összesítve ez egy kiváló autó azoknak akik a presztízs (ami azért alakulgat) helyett a minőséget a kényelmet és az erőt díjazzák.

- semmi

Gablini Budaőrs