Autók » Hyundai » Getz (2002)

Getz 1,1 GTI

Imádni való bestia

12 éve szolgál és dolgozik, mivel oktatójármű. Nem véletlen, hogy a kuplungja ment először tönkre. Biztos vagyok benne, ha csak én használtam volna még most is az eredeti lenne benne. Nagyon megbízható autó, fürge, gyorsulása jó. Ami nekem nem tetszik benne, hogy a dohányzó nagyon rossz helyen van és mivel én dohányos vagyok sok problémám van a hamu és a csikk eloltásával. Lehet, hogy ez másnak nem probléma, mert nem dohányzik, nekem azonban igen. De legalább én nem telefonálok vezetés közben. Kicsit sokkalom a fogyasztását, de hát mit várhatok el egy 1,1-es motortól. A hátsó ülésen 3 fő nehezen fér el, inkább csak két személyesnek mondanám. Esetleg három olyan ember fér el, akik kb. 50 kilósak. Ha a hátsó ablak lehúzott állapotban van, iszonyatosan dübög a levegő, vagyis érdekes hangot ad ki, ami zavaró. Amit még hiányolok az a fogyasztás jelző. Nem ártott volna, ha ez a műszer is odakerül a műszerfalra. Az autó kuplung, fék és gázpedálja könnyű, rendkivűl érzékeny és könnyen kezelhető.

- Generátor 35 eFt, ablakemelő, központi zár, kuplung 40-80 eFt

Hyundai szerviz,