Autók » Hyundai » Elantra (2011)

Elantra 2.0 GLS

Az egyszerű megbízható. Beülsz és mész.

Sziasztok!

Kicsit talán hihetetlen lesz amit most írok, így leírva és visszaolvasva, vagy akár hogyha egy hirdetésben látnám ezt talán én sem hinném el.

2006-os az autó, 1 évesen vásároltuk, 35.000-et mutatott a számlálója. Nem olvastattuk ki, 1 éves autónál szerintem ez reális ennél többet csak a bolygóhollandi megy talán. Megtörtént a kötelező olaj, szűrő stb stb csere, a biztonság kedvéért cseréltettünk egy vezérlést, fő a nyugalom. Most így cirka 10 év használat után, szerintem nagyon kevés ilyen megbízható autó létezik. Lehet mi fogtunk ki egy szerencse példányt? Amit még a kis Dél-Koreai 8 éves kisgyerek szorgosan rakott össze? A számláló most 202.000-en áll, és le merem kopogni, a gumik,olaj,vezérlés cseréjén kívűl (ezt ugyebár nem illik beleszámolni..)amit az autóra költöttünk az 100-120.000 Ft. 10 évet leosztva ez nevetséges szerintem.

Maga az autó bármikor indul még egyszer sem hagyott ott sehol, -23 volt a leghidegebb neki.Semmi köszörülés, vagy percekig való szenvedés.Beültem,kulcs be ,elfordít és jár a motor. Nevetséges. Korea. Pf.

Menetteljesítménye egy átlagos autóval ér fel, 2.0 szívóbenzin, 143 lóerő, 1350 kg. Nem egy erőgép de közlekedni szépen lehet vele, előzni lehet visszakapcsolások nélkül bátran. Autópálya tempót bőven tudja tartani. Egyetlen egy gond ha már az autópályánál tartunk, az a 6. sebesség 2006-ban nagyon nagyon elfért volna még. 130-nál 3000-3300-at pörög, így ott a fogyasztása sajnos annyira nem kedvező olyankor beveri a 8.5-9 litert is. Város-Falu közt 90-110-es tempónál ez az érték olyan 7.5-8 liter. Városban klímával 10-11 liter, de ezért a szerviz "igényért" és most tehettem volna még 6 db macskakörmöt (tényleg nem győzöm dicsérni) megbocsájtható az a 10-11 liter.

Kényelemre az elöl ülőknek elegendő szerintem, a könyöklő talán lehetne kicsit előrébb is. Hogy ne csak áradozzak az autóról. Hátul sem vészes a helyzet, de nem egy A8 Lang. Ezt el kell fogadni. Egy átlagos családnak megfelel.

Az autót kevesen ismerik, sőt talán azt hiszem két ilyet láttam 10 év alatt. Egyszerű koreai megjelenése, igazából semmi presztízse nincs. De amire kell arra nagyon megfelel.

Egyszóval szeretjük ezt az autót, és még 5 évig biztosan megtartjuk. (mert akkor jár le a hitel HAHA:D) Talán életem legjobb autója volt megbízhatóság szempontjából.

- Bal hátsó stabi pálca 7.000 Ft - 2db lengéscsillapító ( ha már csere akkor ugye illik párban.) 23.000 Ft - Kézifék bowden 4.000 Ft - Komplett kupplung 85.000 Ft

A stabi pálca, lengéscsillapító és a kézifékbowden mindig műszakin mutatkoztak meg, ilyenkor ott helyben cserét kértem.A kupplungot pedig Hyundai szakszervízben.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Előző autója? Fabia Következő autója?
Verdikt (8.6/10)

Hyundai Elantra 2011 (2011)