Autók » Honda » Civic (1995-2001)

Civic 1.6 VTI

A vti is csak egy Honda, nem több!!

Megvettem, vezettem, használtam, gyorsúlgattam, hajtottam és ment ahoz képest hogy csak 1.6-os motor volt, de mindig volt valami nem jó érzés bennem, hogy nem az igazi. Honda "fánok" mind, regélnek, ódákat zengenek, hogy micsoda egy tuti autó. Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Igaz arra, hogy teljes mértékben megbízható autó. A szépségére, mind kivül mind belül már nem mondható el. Bár a külsejére azt mondom, hogy ízlések és pofonok, de a belsejére még a honda fánok is egyetértettek velem abban hogy egy vicc! A motor szépen megy 5000 felett, de alatta szintén vicc. A nyomatékgörbélye lehet szerintem "minuszba" megy 5000 alatt, utánna persze kijön belőle az állat és egybe leadja a 160 Le-t. Persze közben kipróbáltam, más autókat is és egyre jobban jött ki bennem, hogy miért és van bennem az az érzés, hogy nem jó autó. Míg végül megfogalmazódott bennem a kérdés is, és rá a válasz is.
Miért bántam meg a vti-t című lista első rész!
Mindenki jön azzal, hogy micsoda megbízható autó!! Bár soha nem volt nálam még egy autó sem 2 évnél tovább vagy kb 50000 km-nél többet!! Tahát az a kérdés nem érdekell, hogy mennit megy el.
Hogy milyen jól megy az autó: Mihez képest?? az M3-hoz képest babakocsi.
Komfortját tekintve szintén rossz.
A vti egy semmire nem jó autó!! Nem kényelmes - hosszú út kilőve!! Futómű/kormányreagálás nem jó (annyira a motorerő sem nagyszám)- sportautónak kilőve!! A japánok ott rontották el a dolgot, hogy vagy csinált volna beőle hasonlót mint egy integra, vagy a kényelem felé egy kicsit! Így a kettő között pont nem jó "semmire"
Na most már meguntam az irogatást lényeg, hogy nem jó autó, csúnya, csalóka a teljesítménye. Egy Európai autóhoz nem lehet hasonlítani!!!

- Lengő kar,

Fenntartási költség (10) Évjárat 1998
Előző autója? vectra Következő autója? már meg van BMW m3 94´ évj
Verdikt (3.6/10)

Honda Civic 1995 (1996 - 2001)