Autók » Ford » Probe (1993-1998)

Probe 2.0 16w

Micheal Knight is szerette volna

35 évesen úgy gondoltam, hogy valami sportosabb vonalat szeretnék autó ügyileg képviselni. Az én elvárásom, hogy kicsit más legyen mint a többi. Bizonyos dolgokban nem vagyok hajlandó be állni a sorba. Jó pár típus közül (Ford Puma, Opel Tigra, Fiat Ciupé, Opel Calibra, Ford Cougar, Ford Probe) A Ford Probe -ra esett a választás. Egy pár ok: 195 cm magas vagyok :D A Tigra és a Puma kicsinek bizonyult, pedig a Pumáért oda voltam. A Fiat coupék közül amiket megnéztünk (3db) egyik sem nyerte el a tetszésem, mert a rozsda majd megette őket, hiába akarták eltakarni :D A Calibrák szét voltak hajtva, csapva, és rohadva. A Cougar ami nagyon tetszett pedig mire össze kaptam annyi pénzt (kértem hozzá az öcsémtől egy kicsit) elkelt, és a többi Cougar közel sem volt olyan szép és jó. Akkoriban a Probe- ból 3 volt eladó: 2 db 2500 köbcentis 24 szelepes volt amik szintén a rozsda áldozatai lettek ill. csöpögött az olaj belőle és olyan hangja volt, mint egy dízelnek :D Tehát kilőve..... Ami tetszett és 3x mentem vissza megnézni (amit meg is vettem) 1 éve nem használták, állt, koszos volt és még nem rendelkezett magyar okmányokkal - Németből behozott verda. Jó pár nap nyammogás után úgy döntöttem, hogy jók leszünk egymásnak! Itt jegyezném meg, hogy az az alkatrész ellátás miatt nem kell aggódni, mert megegyezik a Mazda X6 alkatrészeivel!!! Kivéve a kasztnit! Ezért nem szabad törni :D Voltak ill. vannak rajta kicsi horpik és csikarások, de szeretném kikasztniztatni és telibe fújatni, hogy gyönyörű legyen - a belseje nagyon megkímélt. Akárhányszor kiszállok belőle, mindig megköszönöm neki a fuvart :D Ami megfogott: Elférek nagyon kényelmesen és még elég erős és fiatal vagyok, hogy nyögés nélkül szálljak ki belőle (alacsony). A Dinamizmusa - bár szépen autókázok , mert vigyázok rá nagyon, de nem lehet megállni, hogy egy egy út alatt ne küldje meg az ember csak egy kicsit. 15 kerék - gyári méret gyári alu felnivel a kormányt nem akarja kivenni a kezemből. A fék rendben van - klíma remek. Nagyon tetszik, hogy a tető kárpit is fekete (sötét) így nem koszos és lenyomatos. Nem bírom ha az autóm koszos - erre kényes vagyok.
Mivel nem régóta nyúzzuk egymást így annyit írhatok, hogy előttem 1 tualaja volt a német és hála neki nagyon rendben van ez a 18 éves kocsi. Igyekszem folyamatosan karban tartani és tisztán.
Ha lesz valami akkor később kiegészítem az irományom!
Ha valaki engem kérdezne: azt mondanám, hogy : Valamiért azt érzem, hogy egy nagyon megbízható autó van a seggem alatt :D

Egy kis kiegészítés, hisz 1 éve vagyunk együtt. A toronycsapágyakat még mindig nem cseréltettem ki...... bocs autó. ezen kívül minden nagyon okés. Semmi soronkívüli pénzkivétel a zsebemből. Nagyon megbízható autónak tartom még mindig. Szeretem a kinézetét.... nincs belőle minden utcában egy tucat. Szeretem a megbízhatóságát. Szeretem a kényelmét.... 500 km után is ugyanúgy szállok ki, semmi derék vagy hátfájás. A fogyasztása belvárosban 9 liter. Kint vegyesben amikor mehet 110 zel, 130 cal és amikor egy kicsit hagyom hagy menjen akkor 170 - 200km/h közt.....na ott fogyaszt 7 litert. Nincs okom kamuzni ... ennyi. én örülök a legjobban neki. Olajat egy cseppet sem fogyaszt. Egy percre sem bántam meg a választásom! Ja! A csomagtartója akkora hogy sosem volt még kevés a hely. Akár a reptérre volt kipakolás akár nyáron amikor anyukám a kertjéből mindennel felpakol engem.

Upgrade: 2015. Szeptember 2. Végre a toronycsapágyat kicseréltettem, és az autót átnézettem. Az eredmény: motorikusan kifogasolhatatlan, futómű nagyon rendben, klíma 100% os - tisztítása is megtörtént. Már csak a kipufogó helyre hozása maradt - úgy döntöttem nem hegesztve lesz hanem kap egy új kipufogót - mert megérdemli.
Az autót 2 éve használom. Egy pillanatra sem bántam meg ezt a választást. Továbbra is az egyik legmegbízhatóbb autóm!

Upgrade: 2015. Szeptember 27 vasárnap. Kipufogó vadi újra kicserélve. Mélyebb hanggal megspékelve.... De azért szolíd.

Upgrade: 2016. március 30. Első futóműben belső gumiharang cserék mindkét oldalt.
Upgrade: 2016. Július 05. Szentendrére mentünk fagyizni amikor félúton átlépte a kilométer számláló a 200.000 et. Még egyszer ennyi kilométert kívánok extra szerviz nélkül kedves Probe!!!

- Toronycsapágy csere 180.000 km-nél, mert morog - még nem csináltattam meg, mert a következő hónapban fogom. - Kipufogó dob hegesztés minimális korrózió miatt. - 192000 kmnél az az 2015. 09.02. Toronycsapágy újra cserélve. morgás megszűnt. - 193000 km-nél a kipufogó újra cserélve. Szolid, de mély hangot is kapott egy gyönyörű króm véggel ami tökéletesen illik az autó egyéniségéhez. - 195000 km-nél első futóműben belső gumiharangok cseréje

Mazda Mester XIII.kerület

Kiegészíteném: az Újpest Autójavító Műhely - Nem okoz nekik gondot semmi, sem a munka sem az alkatrész beszerzés sem. Jó fejek, vidámak és precízek

Fenntartási költség (5) Évjárat 1996
Előző autója? Pt Cruiser 2.0 benzin Következő autója? Pt Cruiser