Autók » Ford » Fusion (2002-2012)

Fusion 1.4 TDCI FRESH

Lomha, öreges de szerethető

Használtan vettem már 160e km volt benne, mivel majdnem első autó ezért a fogyasztást és a kényelmet, rakteret tartottam előtérben.
Elejében nem is volt semmi extra, tette a maga dolgát, a gyári hangrendszer nagyon bejött, szép mélyei vannak, picit csörgött a beltér, de 1 millióért mit várna az ember, viszont jól néz ki.

Sajnos 3 hónap használat után beütött a krakk. ABS jeladók, vezérlő egység meghibásodott. (autó lelassul, abs lámpa villog, max 50 km/h mehetsz).
Először a jeladókat cserélték de a hibaüzenet 2 hét múlva megint visszatért, és mire kiderítették kb 1 hónap volt. Már szinte örültünk, hogy rájöttek mi a baja. Csere, 100e Ft 2 hónap után azért nem a legjobb kezdés.
Más nagyobb hibája nem is volt nálam. Vízcső(30e típushiba), lengéscsillapítók= Magyar utak.

A vezetési élmény az 0. de tényleg 0. Szinte minden megindulásnál 1-es sebesség a 2. necces ha csak nem félkuplung, fulladás.
Kerülés 90km/h felett igazi kihívás, 4. től semmi ereje nincs. Nagyon megfontoltan kell kerülni, nem ritka eset a 3. ból padlógáz, hisz 4. el nem jutsz előrébb.
Ezt eltekintve aki nem siet, annak ez nem nagy probléma.

Fogyasztás: Hosszú távon hozza a 5 litert, viszont városba úgy vettem észre főleg hidegen, hogy zabál, de melyik autó nem.

Ezt az autót tényleg inkább a korosabb korosztálynak találták ki, nagyon kényelmes ki be szállás, fiatalok ne vegyetek ilyet!

Összességében egy viszonylag jó autó, persze azért félévente készíteni kell rá a 20e-100e ft szerelést, mert azért nálam mindig volt valami baja, ezért max egy erős 6-os.

- ABS vezérlőegység, jeladók - Lengéscsillapítók - Vízhűtőcső -

Fenntartási költség (7) Évjárat 2006