Autók » Fiat » Multipla (2004)

Multipla 1,6

A Milupa nem csak a gyermekek részére tápláló

Sokáig csak a régi tipusú Multipla volt a szemem előtt, amitől kivert a víz. Két barátomnak is volt ilyen autója, mindketten áradoztak róla. A harmadik gyerek születésével nekem is eljött az az idő, hogy a presztizsautók után legyen egy használható is:)
Nem nekem vettük, hanem a feleségemnek, mert én egy Jag-ot hajtok (papíron, mert én már szinte mindenhova ezzel járok).
Nos, az autóról is:
Szerintem összefoglalva ez egy mindenes. A szó legjobb értelmében. Sok és sokféle autóm volt már, de ennyire emberközpontú még nem (Volvóm és Saabom is volt, ha esetleg valaki erre próbálna orientálni).
Mottója:
"Buga Pista nem szép ember, de gavallér"
Ezt az autót nem a formájáért, hanem a tulajdonságaiért veszi az ember.
A külseje néha megmosolyogtató a mostani trend szerint, viszont aki használja, az tudja, hogy miről beszélek... Nem feltűnő, nem hivalkodó, nem nagy, nem gyors, nem álomszép... na és? A hétköznapokban (na jó, ünnepeken is) kiválóan használható, tágas, kényelmes, komfortos is egyben. A műszerfala azért gagyi, de ez is hozzátartozik az imázsához. Minden funkciójában egy normál családra tervezték, annak minden kütyüjével együtt. A csomagtere ebben a méretben (4 méter) praktikus és jól pakolható, de nem hatalmas. Belül tényleg 6 személyes, nem csak reklámduma az egész. A kicsi (már 1,5 éves) imád elöl ülni. A gyerekülés valóban csak egy ülést foglal el, úgyhogy elöl hárman kényelmesen elvagyunk. Az 1,6-os motor nem gyenge hozzá, viszont a 6. sebesség tényleg hiányzik belőle (csakúgy, mint a tempomat). Normál használat és folymatos szerviz mellett elnyűhetetlen. Az utóbbi időben felmerült, hogy lecseréljük más tipusra (FRV), de aztán mégiscsak maradtunk ennél. Ez az első olyan autónk, amit nem szerelemből szeretek, hanem azért, amilyen. Ez márföldkő, mert én mindig emócionális autóvásárló voltam (vagyok). A "Milupa" azért tényleg nem lángoló szerelem, de megbecsülő és értékelő, jóindulatú szeretet nálam.

- A kopó és forgó alkatrészek kilóméterfüggően, az izzók félévente

Ismerős szerelő, a Jaguáromat is Ő szervizeli

Fenntartási költség (9) Évjárat 2005
Előző autója? XJ Executive Következő autója? Ezek maradnak egy darabig
Verdikt (8.9/10)

Fiat Multipla 2004 (2004 - 2007)