Autók » Fiat » Freemont (2011)

Freemont 2,0 JTD Urban 140 PS

mi szerettük :)

Egy kereskedésben láttam először a Dodge Journey-t és mindjárt szerelem volt. Akkor egy S-maxxal jártam és mikor csere érett lett elkezdtem keresgélni. A Dodge belül rémesen gyenge ezért megnéztem mit tud a Freemont. Nagyon bejött. Egy igazi hatalmas családi dömper nagyon sok okos családbarát dologgal. Pl: 90 fokban nyitható ajtó, integrált ülés magasító stb. Nem szerettem a Fiatokat de ezt nem tudtam kihagyni :)Sokat megyünk pályán és városon kívül ezért nagyon jó a motorja ami elég nyomatékos és halad is ha kell. Ezért elég neki 6,5-8 liter gázolaj. Szerintem egy majd 2 tonnás autóhoz ez elég jutányos.
Hátrányok:
- váltóbot nagyon hátul van
- fényszóró egy kalap sz@r, alig világít. Cree ledes égővel tuti csak műszakira vissza kell cserélni.
- Generátor 130 ezernél meghalt. (amerikai tervezés, olasz facelift, mexicoban gyártják, a generátor Denso) kire haragudjak??? :)450€ ebay....drága!
- ablaktörlő motor 130-nál pályán nagy esőben megállt....nem volt vicces,
konkrétan majdnem besz@rtam....120€ én cseréltem
- Akkumulátor a bal első sárvédőben......elmebaj nem lehet hozzáférni és csak a csavartcellás Optima akksi fér be ami 3x drágább de mondjuk sokkal jobb is!
Ezeken kívül kapott egy vezérlés cserét most a fékek jönnek meg 15 ezrenként olajcsere Seleniával. Amúgy bármikor bárhova el merek indulni vele!
Szeretem mert hatalmas, kényelmes, ritka és ez mellé takarékos. Ha valaki ilyenben gondolkozik én bátran ajánlom. Mi szeretjük!

- Generátor, ablaktörlő motor, olajnyomás kapcsoló

GeigerHa elhoztam mindig lett másik baja.....pl: belső hőmérő csatlakozója "leesett"nem vittem többet.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2011
Előző autója? S-max Következő autója? C-HR Hybrid
Verdikt (8.7/10)

Fiat Freemont 2011 (2011)