Autók » Daewoo » Matiz (1998-2004)

Matiz 0,8 SE

Menyasszony ruhás, elvegyem ne vegyem kategória

Ez volt az első autóm, mivel az volt a cél hogy keveset egyen és olcsó legyen a fenntarthatósága úgy döntöttem hogy Matiz lesz. Mondjuk később megbántam, mert ebben az árkategóriában már tudtam volna venni egy Fiat Punto 1.2 HLX-et is, ami egy másik kedvelt autóm volt akkoriban. Az 52 lóerő nem sokra elég, előzni kár vele, de A-ból B-b mindig elvitt. Négy ember kényelmesen elfér benne, csak akkor ha nem haladja meg a 170-es magasságot és a 80kg-t. Egy teljesen fapados autó volt, nem volt benne klíma, sem elektromos ablak, se szervó. Az asszonynak már a végére inhüvely gyulladása volt a sok tekergetéstől (olyan volt a kormánya mint a Ladáé). Viszont autópályán vitte a 120-at ha kellett (e felett már üvöltött a motor).
Az első kéz évben semmi komoly probléma nem volt vele, az általános szervizt megkapta, próbáltam gondos gazdája lenni az autónak. A fogyasztása 5-5,5 l fölé nem ment. Egyszer egy teli tankkal 650 km-ert mentem el :).
Viszont ezután jött a rémálom, elegem lett abból hogy eszi a vizet és az olajat, elvittem a szerelőhöz aki szervizelte, nos eltelt két hét, visszakerült az autó hozzám. Átmentünk egy 20 km-re levő településre vele BULIZNI! Mikor hazaértem, mondom megnézem az olajszintet, az olajnívó szinte száraz volt :(. Visszavittem a szerelőhöz aki nem akart felelősséget vállalni érte, mondván másodjára már nem szedi szét ingyen.
Nos nem kellett több elvittem egy másik szerelő ismerősömhöz, ő becsületére mondva amit lehetett megtett az autó érdekében. Mint kiderült az olajlehúzó gyűrű eltörött, ez lett cserélve.
Mióta hozzá lett nyúlva az autóhoz az 5,5-es fogyasztás felugrott 8-9-10 literre, mikor mennyit kajált. Volt olyan eset télen hogy 5 liter lett beletankolva és már 29 km után kérte a benyát.
A végére megelégeltem a szenvedést, megtartottunk második autónak és vettünk egy Renault Megane 1,5 DCI-t, de ez már egy másik történet....
Epilógus: Még húzta egy évig nálunk és lecseréltük egy sokkal kényelmesebb és jobb Peugeot 206-ra.

- A kopó alkatrészeken kívül, ette a vizet és az olajat.

Otthon szervizeltem, amit lehetett, ha nagyobb baja volt akkor maszek.

Fenntartási költség (1) Évjárat 2000
Előző autója? Következő autója? Megane 1,5 DCI Grandtour