Autók » Dacia » lodgy (2019)

lodgy TCE 130 FAP

Holysmoke autót vett, amibe befér a minden. Is.

Nincs sok tapasztalatom vele, alig egy éve használjuk.
Zöldkarikás(nagycsaládos autóvásárlási támogatás) beszerzés volt, így 2550000HUF fizettünk érte. Ebben benne van a 8 gumi(nokian téli, conti nyári) 2évvel kibővített garancia, 5év teljes szervízköltsége assistance szolgáltatással, a Stepway felszereltség + rendelt extra a tolatókamera, 8"navis rádió, tempomat, sebesség limiter, kapcsolható kipörgésgátló, hátsó elektromos ablak, 7 teljes értékű ülés.
A hátsó 2 ülés is valóban teljes értékű. Én(190cm, 150kg)is kényelmesen elférek és nincsenek a térdeim a nyakamban.
Hely az hatalmas benne. A spórolás viszont nagyon látszik. Minden burkolata műanyag. Igaz, újrahasznosítható, a gyerekkezek és lábak miatt nekem kicsit szimpi is, mert nagyon könnyű takarítani. Az ablakemelő gombjai nem világítanak, de az izzó és a kábelezés benne van, egy pár érvégsaruval és darab vezetékkel 5perc alatt megoldható. Tolató lámpa csak egy oldalon van, a másikon pedig ott az üres búra a foglalattal, kábelezés nélkül. A kormány mögötti vezérlőszervek Clioból jöttek, a világítás kapcsoló nem kapott relét, a teljes áram keresztül megy rajta, emiatt gyakori probléma az, hogy elolvad. Ezt a Lodgy csoportban láttam már többször is. Utólagos kapcsoló relé beépíthető, kb 5000HUF. A navi jól használható, pontos, a Dacia oldaláról frissíthető (meg az ncore.cc oldaláról is) A zene egész használható, szépen konfigurálható a hang, működik a telefontükrözés is, de csak kábellel sajnos. Bluetoothon csak a kihangosító és a zenelejátszó működik.
Ellenben az egész hackelhető.
Nem rossz autó amúgy. Egy FAstrából ültünk át.
Az ajtó hatalmas, kishíján derékszögben nyitható. A kormány kicsit olyan langyi, alig ad visszajelzést az útról. A váltó egészen határozott, akkora klattyanással megy a fokozatokba. Ez már a 6gangos, első három rövidebb, 4-5-6 hosszabb áttétel, ami miatt városban lehet vele szépen ugrálni ide-oda, autópályán pedig alig forog 2600/perc 130kmph-nál. De nem egy fogyasztásbajnok. Átlag 9.5l. Ebben már az új motor van. Daciasok szerint merci motor, mercisek szerint renault motor. Szerintem meg, ha a nissannál körülnézünk, inkább onnam jött. Elég virgonc, 130 le, 260NM, viszi a kasznit rendesen. A futomű nekem nem tetszik mert billeg, gondolom a magas kaszni miatt, ami ráadásul nem is túl széles, de barátkozunk.
A fékek túlméretezettek, vagy teljes terhelés mellett lesznek talán éppen elég. Baromira fog. Igaz sosem volt szervoseg abs-es autóm, de a dokkerben pl lényegesen gyengébb volt a fékerő.
A csomagtartó hatalmas. 5 ember 5 biciklivel kényelmesen elfér a kasznin belül. Vagy 3 ember plusz 12db raklap. A 2,5m fenyőfát ugy raktam bele, hogy a hátsó ajtó simán lecsukódott és elől sem zavart. Az ülés alatt van hely sílécnek, a padlón 9db rögzítőfül is akad, egész jó helyen.
Az ülések nagyon nagyok , még én is kényelmesen elférek. A középső sorban felhajtható asztallapok pohártartóval, a hátsó sorban a könyöklőbe süllyesztett pohártartó és minden sorban 2db szivargyújtó csatlakozó van. Ebből jutott a csomagtartóba is egy, meg a műszerfal aljába is.
Viccesen fürge az autó, pedig még nem is adtam neki sosem teligázt. Még nincs 4000km benne, egyelőre nem forgattam 3500fölé. A hasmagassága 18cm, nem egy duster, de azokon a földutakon amerre járok tökéletesen elég. (az opelt is kiemeltem anno légrugókkal, de nem volt magasabb az sem)
Összegezve a Winklinek igaza volt, akik nagycsaládos kedvezménnyel vették jól jártak, annyit simán megért.
Mostanra már kezd a piac hozzáigazodni, beleárazták a kedvezményt nagy részben.
Amikor mi megrendeltük akkor 4.2M volt a listaár, most már 6M alatt nincs ezzel a felszereltséggel.
Mi szeretjük nagyon.

- Egyelőre semmi

Fenntartási költség (4) Évjárat 2020
Előző autója? Astra f Következő autója?
Verdikt (7.2/10)

Dacia Lodgy 2019 (2019)