Autók » Citroën » C4 (2010)

C4 1.6 HDi Collection

Francia gép 2012-ből!

Első saját tulajdonú autóm. Nagyon régóta Citroeneket vesz a család, ezért esett erre a modellre a választásom. A Citroen Wendomnál árultak használt autóként, mint megtudtam MÁV-os középvezetői cégautó volt. Jó sokat mentek vele (évente 30 000 km-t), így három évesen az autóba már 95 000 km-nél több volt.
Ami a vételnél tetszett, beleültem és elállt a lélegzetem annyira kényelmes volt. Egyből nagyon megtetszett.
Pozitívumok: kényelmes, a fogyasztása nagyon jó! 4,8 l/100 km-rel tudtam eljárni, úgyhogy főleg autópályán használtam, de mentem vele az utakon Budapesten is. A helykínálata szintén kiváló: négy felnőtt ember nagyon kényelmesen elfér benne, csomagok szintén. A motorja szerintem kellőképpen erős, nyomatékos és takarékos, viszont a teljesítményének megfelelően, ha ilyennel jársz téged fognak letolni a belső sávból.
Negatívumok: minőségérzet. Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy ilyen viszonylag fiatal autóról mért törvényszerű, hogy lejöjjön a díszléc, a visszapillantó tükörnél a takaró műanyag (én ragasztottam vissza). Az ajtó úgy csapódik, mint egy Zsigában. Egy szóval nem az a VW csoportos minőség. A váltója francia: néha nehéz sebességbe tenni, műanyagos érzés kapcsolgatni. A kuplung kemény, a fék pedig szerintem túlzottan érzékeny (ez jellemző volt a régi C3-asra, az I. generációs C4 Grand Picasso-ra is): vagy nem fékezel vagy vészfék, ha kisarkítva nézem.
Kiknek ajánlanám? Kezdővezetőknek semmiképpen se a kemény kuplung miatt. De gyerekeseknek kiváló és azoknak is, akik szeretnek nyugodt tempóban autózni. Aki egy farokhosszabbítóra vágyik ne ilyet vegyen.
Látható az is, hogy szervizre elég sok pénz elment. Természetesen nem kell márkaszervizbe hordani a járműveket, csak ha akarjuk és lehet bontott alkatrészt is venni, ha nem akarunk eredetit. De aki nem így dönt, annak ez van.

- 0. javítás: a vételnél a törött visszapillantótükör-házat cserélni kellett 0 Ft - 1. javítás: lyukas klíma. Új klímakondenzátor plusz feltöltés, összesen: 110 000 Ft - 2. javítás: elromlott a vezető oldali kapcsoló csoport. Csere: 49 000 Ft volt az alkatrész és további 2 000 Ft a beszerelés - 3. javítás: alulsó motortakaró lemezek közöl az első kettőből az egyik hiányzott, a másik sérült volt. Csere mindennel együtt 85 000 Ft-ért - 4. javítás: új ablaktörlők szerviz akció keretében 15 000 Ft-ért - 5. javítás: első fékbetét csere: 30 000 Ft - 6. javítás: garanciában meg csináltak valamit a 155 000 km-es szerviznél, de nem emlékszem mit 0 Ft. - 7. javítás: kiesett a vezetőoldali elülső ülés háttámla állítója, ezt cserélték egy szervizcsomag keretében. - NEM CSINÁLTATTAM MEG: Jobb hátsó ablak emelő akadozva ment fel. Ezt 93 000 Ft-ért cserélték volna, de mivel nem sűrűn használtam, úgy döntöttem maradjon úgy. - Repedt volt a jobb hátsó lámpa is, ezt se csináltattam meg, mivel igen pici volt a repedés és simán átment a műszakin. A BárdiAutón 28 000 Ft ez az alkatrész. Az utastérben a vásárláskor kicsit kopott volt a kézifék karja, passz hogy mennyibe kerül megjavítani. - A feltüntetett árak mind márkaszervizes árak!

Citroen Őrmező (Autótriplex kft)Előny: idehordjuk a család Citroenjeit már több mint 15 éve, amit megcsináltak az jó is volt és nem romlott el. Kedves, korrekt kiszolgálás. Adtak 20%-ék kedvezményt a munkadíjból.Hátrány: szerintem ez az egyik legdrágább szerviz Budapesten: 15 000 Ft-os bruttó órabérben szerelnek! Továbbá bizonyos embereknek neked kell elmagyarázni, hogy szerinted mi a probléma (nyikorgott valami a futóműben, erre tőlem kérdezni a mókus, hogy mi nyikoroghat... mondom neki haver, egyszer nem láttam szétszedve a futóművet, de próbautat tehettek...). Arra gondolok, hogy ők megtudnak csinálni egy 75 000 km-es reviziót egy autón, de valahogy úgy érzem, mintha elfelejtettek volna autót szerelni. Hibakeresés, próbautak, h mi a gond. stb. Egy időben nem működött a weblapjuk, az a biztos, ha írsz vagy felhívod a munkafelvevőket.FŐ HÁTRÁNY: NEM PECSÉTELTEK A SZERVIZKÖNYVEMBE! NEKEM KELLETT VISSZAMENNEM KÉTSZER IS!kis szerviz (olajcsere) 60 000 FtNagy szerviz (olajcsere + szűrők cseréje) 120 000 Ft

Citroen Sipos (Érd M7)Egyszer voltam itt, a vezető oldali kapcsoló csoport csere miatt. Egy kicsit körülményes volt a bejelentkezés, mivel mint megtudtam a webes regiszter nem működött és minden adatot újra be kellett vinni a számítógépbe. Az autó szerelése figyelemmel kísérhető egy üvegablakon keresztül, sőt a szerelő odahívott, hogy megmutassa mi a gond (ez számomra +). Az árszabásuk barátibb, mint a budai szerviznek (11 650 Ft-os óradíj). Meg kellett rendelni az alkatrészt és egy hét múlva visszajönni. Emlékszem a fizetésnél, mondtam, hogy kártyával fizetek, erre készpénzes számlát állított ki a hölgy... Na mindegy, kicsit jobban tessék figyelni az ügyfelekre.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2011
Előző autója? Ibiza ST 1.4 16V Következő autója? Avensis 2.0 D-4D 124 LE