Autók » Chevrolet Korea » Lacetti (2004-2009)

Lacetti 1.6 Elite AC

Szeretlek is meg nem is :)

Használtan vettem kereskedésből, egész jó áron. Formaterv: hátulról néz ki a legjobban. Hasonló árú autókhoz képest tele van extrákkal: 4 elektromos ablak, digitális klíma, el. tükrök, ködlámpa elöl-hátul, kormányról vezérelhető gyári Blaupunkt zene, középső kartámasz, deréktámasz, sok tárolórekesz. Ezek sokat hozzáadnak, ülése is kényelmes több száz km után is.

Motor 1.6 benzin 109 LE, amely átlagos igényeknek megfelel, 1.4-eseknél többet nyújt, pályázni, előzni is biztonságosan lehet vele. Bár élményt mérsékelten ad, nem érzed azt hogy szétszaggatja az aszfaltot. 130-140-ig elég csendes belül, utána kezd hangos lenni.

Váltója hosszú úton jár, megszokást igényel, lehetne jobb is. A célnak azért megfelel.
Futóműve első érzésre nem sportos, de meglepő módon jól viselkedik tempósabb kanyarokban is.

Az ötajtós csomagtere alapesetben kicsi, bár a hátsó üléseket lehajtva sok minden belefér. Cserébe a hátsó lábtér nagy, 185 cm-esek kényelmesen beférnek maguk mögé.

Fogyasztása főként pályázás és városi használat mellett klímával 8.5-9 liter körül mozog nálam. Lehetne kevesebb is, de ez van.

Megbízhatóság: átlagos, néha ez is el tud romlani. Egyszerű technika, így általában könnyen javítható és legtöbb alkatrész olcsó hozzá.

Összességében: nem rossz autó ez, olcsón beszerezhető, kényelmes és mindennapi használatra megfelelő, de valami plusz nekem mindig hiányzott belőle, valószínűleg a vezetési élmény.

- termosztát ház szétrepedt - hátsó fék beragadt, először jobb majd pár hónap múlva bal - tompított világítás elment

Fenntartási költség (7) Évjárat 2004
Előző autója? Következő autója? Focus
Verdikt (6.4/10)

Chevrolet Korea Lacetti 2004 (2004 - 2007)