Autók » Chevrolet Korea » Lacetti (2004-2009)

Lacetti 1.4 Elite

Olcsó, megbízható

2007-ben újonnan vásároltuk az autót. A mai napig megbízhatóan működik, cserben egyszer sem hagyott.

A Lacettiknél ismert hibajelző lámpa villogása, illetve nyugodt jelzése nálunk is jelentkezett, csak télen és sok városi használat esetén. Hosszabb út, illetve intenzívebb vezetés mellett magától elmúlt mindig. Az idén télen pedig immár nem is jelentkezett a hiba. Anno a márkaszervízben azt közölték, hogy kb 200ezer forint a javítás, ezt nem vettem igénybe.

Ezenkívül a 10 év alatt összesen 2 db izzó használódott el (bal első tompított, bal hátsó féklámpa). Ez nem rossz teljesítmény: az előző autónk 3 év alatt az összes izzóját kilőtte.

Olyan apróság történt, hogy a fényszóró magasság állító tekerője beesett, ezt javították. Furcsa egy hiba...

Tavaly februárban 90ezer km-nél befogott a bal hátsó fékbetét, mindkettő hátsót cseréltettem. A féktárcsát még nem kellett.

Idén ugyanitt a kézifék pofája rohadt be, ezt csak javítani kellett a szerelőnél, ez kb 2 órás művelet volt.

A hátsó futómű "kutyacsontjait" még 4 éves korában cserélni kellett, azóta ezekkel nincs gond.

Tavaly nyáron a kipufogó első kompenzátornál elkezdett jönni a morgó hang. A kompenzátort javítással cseréltettem. Ez 10ezer forint volt. Felesleges 100ezerért új kipufogót venni. Ugyanitt hátrébb kissé levált a hővédője, ez zörgött állandóan. Hegesztéssel javítva, ez is csak munkadíjas.

A gyári Hankook gumik gördülési zaja nem volt nagy, de túl hamar elkoptak.
A bal első ülés támla külső-oldalsó részen túl hamar elkopott.

Előnyei:
- jó ár-érték arány
- viszonylag gazdag felszereltség
- bőséges helykínálat, főleg hátul
- stabil hátsó futómű

Hátrányai:
- pontatlan, gyors kapcsolásra alkalmatlan váltó
- nyers, alacsony fordulaton gyenge motor
- alacsony presztízs miatt nem tartja az árát
- kissé kemény, pattogós lengéscsillapítás

- Hátsó futómű "kutyacsontok", bal első tompított izzó, bal hátsó féklámpa izzó, kipufogó első kompenzátor, kipufogó hővédő lemez, kézifék bal hátsó fékpofája, mindkét hátsó fékbetét, elektromos fényszóró magasságállító állítója.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? Astra G 1.2 Következő autója?
Verdikt (8.4/10)

Chevrolet Korea Lacetti 2004 (2004 - 2007)