Autók » Chevrolet Korea » Cruze (2009)

Cruze 1.7 TD

A Szürke eminenciás

A cím azért lett" A szürke eminenciás",mert egyrész a színe miatt,másrészt azért mert az autó jó.
Persze nálunk azért illik szidni a a FOK autókat(francia.olasz ,koreai),de ez az autó eddig nem okozott különösebb csalódást.
A futómű elég kemény sajnos, az előző Renault Lagunák jobban tetszettek.
A motor is kerepelős,de a fogyasztása miatt mindent megbocsájtok neki.Személy szerint én spórólósan vezetek,de a 4.9L átlag így is kiváló.100km/h 3.8-140km/h 5.6....
Városban keveset használom ,az 6-6.5 lehet.Amúgy a Kresz vizsgán én bevezettetném a spórolós vezetést,10-20%-al kevesebb károsanyag kerülhetne a levegőbe.Hamár annyira prüszkölünk mostanában a dieselre.
Sajnos megjelent egy fekete pont a GPS kijelzőjén amire még az Opel szervizek sem tudtak mit mondani,a pont nőtt engem egyre jobban zavart,csak cserét javasoltak 200 ezerért.Szánalmas,mert egy tv-szerelő barátom kínából rendelt alkatrésszel megoldotta.Így is 50 ezer lett,de meg lett csinálva.
Azon kívül a generátor halt meg,épp egy hosszabb külföldi út előtt.A szervíz ,bár nagyon kedvesek és előzékenyek,megint csak cserét javasoltak 180 ezerért.
Nos ezt is megoldotta egy maszek guru sokkal olcsóbban.
Kár mert az ember azért viszi szervízbe úgy gondolja ott megjavítják,hát nem, csak cserélnének mindent.Elgondolkodtam mi lenne ,ha ezeket a gurukat vennék fel!Az autós biztos jobban járna!
Ezen kívül semmi baj,sem a motorral,sem a futóművel ,sem a fékekkel.
Az autónak jó a megjelenése,nekem olyan mint az Alfa 159,hogy azt egyből észreveszed a többi között...persze lehet mert ez is, az is ritka...szóval csak egy szürke emineneciás.

- A GPS kijelzője.Generátor.

Opel Gyulai Cegléd.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2012
Előző autója? Laguna Következő autója? 508
Verdikt (5.9/10)

Chevrolet Korea Cruze 2009 (2009)