Autók » BMW » 3 (E36) (1990-2000)

3 (E36) 318TDS

Megbízhatóság, alacsony fenntartás, bmw feeling :)

2010ben vettem, mert nekem diesel autó kellett, ami klasszikus, jól néz + stb. Először VW Vento-t akartam, de mikor azt láttam, h a bmw beltere sokkal szebb (nekem), és egy árban is vannak, akkor döntöttem az e36 mellett.
Svájcból hozta 1 ismerősöm, sajna mint utóbb kiderült a karosszériája eléggé korrodált volt, de kijavíttattam. A hibákat, amikkel megvettem szép lassan helyre hoztuk, azóta semmi gondja sincs. Nagyon megbízható, mindig pöccre indul. Számomra is hihetetlen, de valóban ki lehet hozni 5,5-ös fogyasztás alá. Hosszú úton, itt-ott klímával, 3-4 személlyel, csomagokkal 5,5 alá tudtam vinni. El sem hiszem, ha nem én tapasztalom.
Kényelmes, a neten csomó kis apró (gyári) extrát lehet hozzá venni olcsón, ami feldobja a verdát.
lényeg: ez 1 kis diesel, nem drift autó, nem gyorsulgatni kell vele. Hidegen nem huzatom, melegen is max 3000-3500ig forgatom, leállítás előtt is járatom, ha van rá lehetőség. Van benne bmw-feeling, én nagyon szeretem, a következő autóm is bmw lesz.
Alkatrész van hozzá dögivel bontva olcsón, úgyhogy nem drága fent tartani.

- mióta nálam van (2 éve) nem jött ki rajta hiba. - megvételkor: adagolótömítés, jeladó saru le volt csúszva, kipufogó flexi csőnél kifújt, itt-ott rozsda, fűtőventillátornál nincs 2es fokozat, hátsó toronycsapágy

autószerelő havernál szereljük

Fenntartási költség (9) Évjárat 1995
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 200000
Előző autója? Felicia Következő autója?
Verdikt (9.4/10)

BMW 3 (E36) 1990 (1994 - 2000)