Autók » Audi » Allroad Quattro (2006-2010)

Allroad Quattro A6 3.0 tdi aut. Euro5

Csak így tovább

A kocsival nagyon meg vagyok elégedve, a vásárláskori elvárásaimat, így egy év után maximálisan teljesítette. Tökéletes családi autó, a horgászhelyeimet a magasabb hasmagassága miatt gond nélkül meg tudom közelíteni, és az idei téli szezonban hála az összkerékhajtásnak nem szereltem hóláncot és nem is toltam autót, csak behúztam másokat, meg segítettem indítani a lemerült aksikat. Többnyire a feleségem használja, de ő is nagyon meg van vele elégedve. Nagyon kényelmes 1200 km. út egy tankolásnyi megállással, szinte pihenve szálltam ki. Automata váltó nagyon jó, gyorsan vált 50 - nél már negyediket kapcsol és gázadásra gondolkodás nélkül vált vissza amennyit kell. Beltér tágas, bőr huzat gyönyörű strapabíró. Eddig megérte bízom benne, hogy a továbbiakban is.
Rossz tapasztalatok: a festés minősége kavicsfelverődések rendre látszanak - eléggé szembetűnően(ezüst), és a másik szintén a karosszéria fém anyaga amely gyenge nyomásra is horpad, lehet az alumínium miatt. Beltérben lévő apró műanyag alkatrészek elég gyengék, bár ezek már vételkor sérültek voltak, pl. hátsó kapatartó ütközője. Városi autónak nagyon rossz induláskor lomha és egy tank csak városi forgalomban való elégetése 12 literes átlagot mutatott. Szerencsére a városban nem ezt használjuk. Tudom, hogy az egy év nem sok tapasztalat, de kicsit hiányosnak véltem a népítéletet ezen típusánál, ezért gondoltam, hogy az eddigieket megosztom.

- 1. hátsó szélvédő led féklámpa csere - sajnos nem garanciába 30.000 Ft. anyagköltség. - - 2. biztonsági öv visszajelző nem működött, vagy nem érzékelte az öv becstolását - garanciába cserélték - - 3. első fékbetéteket kellett még cserélni márkaszervizben 70.000 Ft. munkadíjjal.

Porsche Győr - szerviz óradíj nagyon drága, egyébként jó tapasztalatok: gyors, segítőkész szervizesek.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2009
Előző autója? Altea 2.0 tdi Következő autója? Allroad, de lehet, hogy kisebb motor is elég a többiről nem mondanék le.
Verdikt (7.8/10)

Audi Allroad Quattro 2006 (2006)