Autók » Audi » A7 (2010)

A7 3.0 TFSI

Előkelő kedvenc

Az autó nagyszerű, rendkívül dinamikus, az összkerékhajtás minden körülmények között bizonyított.
Csendes szinte minden tempó mellett.
Városban araszoláshoz nem való, a fogyasztás ilyenkor +40% megnő, de közúton és autópályán fenséges közlekedni vele.
Futómű kiváló, kellően sportos, városban néha talán túl kemény. A légrugós verzió persze valamivel komfortosabb, de sok hibaforrást is ad.
Ülések jók, Audi minőség. Beltér hatalmas, hátsó ülésen is, csomagtartó csapott, de jól pakolható. A fejtér elegendő 195 cm-ig elöl/hátul. (ha nincs tetőablak, akkor további 5 cm)
A motor talán a legjobb a kategóriában, 9-14l fogyasztással. 10 literrel kényelmesen el lehet vele közlekedni, ami egy ekkora összkerékhajtású 300LE-s autótól nem is rossz. Azért néha mosolyogtató, amikor egy diesel versenyre kel ezzel a TFSI-vel...
Váltó tipikus Audi, bár egy szoftveres frissítést a szervízben el kell végezni, visszahívás volt. Szinte fokozatmentesen vált, nagyon gyorsan, és elég jól vezérli a szoftver a vezetési stílushoz.
MMI teljesen jó, igaz a navi nem tud angolul.

Ajánlom mindenkinek, aki különleges és elegáns autót szeretne.

- Nem volt,de a szokásos kopó alkatrészeket cserélni kell. - Egy váltó szoftverezést el kell végezni, gyári hibakód van rá.

K+K Kft., Vác

Fenntartási költség (7) Évjárat 2010