Autók » Audi » A2 (2000-2005)

A2 1.4 PDTDI Opensky

Megbízható, praktikus és szerethető

Meglepően megbízható. Kellemesen csalódtam a sokak által szidott PDTDI-ben. Ha a kötelező szervizelést minőségben megfelelően elvégzi az ember, akkor nem hagyja cserben. Zavaró az iszonyatosan könnyen kopó gombok bevonata. Sportosabb vezetés mellett sem szökik az egekbe a fogyasztás. min.: 3,8 liter max.: 5,6 liter, kényelmes nagy átlag 4,2-4,5 liter. A hátsó lábtér, a szinteltolásnak köszönhetően verhetetlen! Jól pakolható, a több lépcsőben dönthető és akár kivehető hátsó üléseknek köszönhetően. Meglepően olcsók az alkatrészek hozzá, a fék igen csak túl van méretezve, nem kopik gyorsan viszont cserébe határozottan fog. Az úttartása a magas kasztnihoz képest igen jó még a gyári 165-ös gumikkal is, a keskeny guminak köszönhetően télen megállja a helyét az élmezőnyben. A végsebessége nem meggyőző, egy hosszabb előzés során autópályán, ha a nyakadra esnek nem tudsz odalépni és dinamikusan gyorsítani, mert nehezen éri el azt a 175 km/h-t. Összességében ha nem akarod megváltani a világot, viszont egy megbízható praktikus és gazdaságos, a célnak megfelelő autót akarsz akkor megéri az árát!

- jobb első kerékcsapágy(6.000), webasto üzemanyagszivattyú (18.000), fényszóró kapcsoló, klíma nyomás érzékelő, sűrű izzó csere a repedt fényszórók miatt.

Doni - Motorsfüggetlen audiszervíz 1097 Budapest, Gubacsi út 6/C

Fenntartási költség (8) Évjárat 2001
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 191000
Előző autója? Calibra Következő autója? 407 SW HDI
Verdikt (7.9/10)

Audi A2 2000 (2000 - 2005)