Autók » Alfa Romeo » Mito (2008)

Mito 1.6 16VJTDm

Olcsón fenntartható élményautó

Napi használós autónak kellett valami kisfogyasztású fürge autó.
Erre esett a választásom mivel mindig vonzottak az Alfák. Mint kiderült első Alfának tökéletes választás lett mert nem volt vele semmi bajom. Kötelezők voltak cserélve és kopó dolgok semmi más. Menetteljesítménye az 1.6 JTD motorral több mint elég. Normál módban kis közlekedőedény boltbajárós, könnyű tekerni a kormányt, viszont ha Dynamicba átkapcsoljuk a DNA kapcsolóját a kormány befeszül, a turbonyomásmérőt kirakja a board computerre, és BMW ket megszégyenítő módon elkezd menni mindenféle chip és átalakítás nélkül. Élményautózásra is kiváló kanyarokban a Bakonyban jól teljesít, futóműve feszes, én azt szeretem. Apropó, az első Alfa amit láttam minek nem bonyolult a futóműve, ha valami tönkremenne az is aprópénzért megoldható. Visszatérve az élményautózáshoz, a fékből gyárilag nagyobbat kapott úgy fog ha gyakorlatlan vezeti, hogy az utas kifejeli a szélvédőt. A szélvédőről jut eszembe kaptam egy kavicsot cserélni kellett. 38 ezer forint. Külsőről nem kell beszélni, látott ilyet mindenki, csinos, férfiaknak is lányoknak is jóláll. Viszont a belsőtér az sokféle képpen váltakozik, az enyém piros fekete sportüléseket kapott a gyárban és hozzá dukáló bőr oldalkárpitokat, pirosra bőrözött műszerfallal. Ha ráadod a gyújtást mint egy gyorsasági motoron végigfut az óra indítás előtt. Azért az olaszok tudják hogyan kell elkápráztatni a vezetőt. Bejött ez a dolog csak szeretnék valami nagyobbat. Giulietta vagy Giulia lesz a következő mert valami 5 ajtós kellene, de maradok a márkánál. Bejött. Szoktam is mondani mostmár, annak rossz az Alfa akinek nincs! :)

- Csak kötelezőket kellett cserélni.
- Illetve kaptam télen egy kavicsot, reggelre végigfutott a repedés, csere 38 ezer forint.

Palota Citro Kft. - Várpalota Tomihoz. Gyors, precíz és jó áron dolgozik.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Következő autója? Giulia vagy Giuletta
Verdikt (8.8/10)

Alfa Romeo Mito 2008 (2008 - 2014)