Autók » Alfa Romeo » 159 (2005-2013)

159 1,9 JTD, 150 ló

Szép a teste, de rossz a lelke...

Ha megy, akkor egy álom.
De többnyire nem megy.
Pont amire azt gondolnád, hogy nem jó, vagyis a motorja, na, pont az a legbiztosabb dolog az egész autóban. Inkább a futásával lesz a baj, a szilentek 3 hónapot bírnak, eltörik benne a rugó, beleér a kormányba valami, folyton recseg, ropog, kattog valami.

Az a konklúzióm, hogy ez az autó 14 évesen, egyszerűen öreg. Az olasz anyagok minősége, egyszerűen a mai napig nem tartós.

Van egy ugyanolyan évjáratú Volvóm is, azzal semmi baj nincs, beülök, megyek, két év alatt kért egy termosztátot és ennyi. Ehhez képest az Alfával nem telik el hónap (nem túlzok), hogy ne fosná el valami magát benne...
Nagyon jók a menettulajdonságai, van tekintélye az úton, a külsejét a mai napig megbámulják, de vannak ésszerű határai a szerelemnek és a pénztárcának.
Minden hónapban 30-70.000 forint sok, pláne, hogy más autó nem viselkedik így.
Nem ez volt az első Alfám, végigjártam az evolúciót, 146, 156, 159, igazából mind pénznyelő volt, így ötven éves koromra már nem az autómra akarok keresni.

- - Szilentek - - Töröttek voltak a rugók - - Mindkét féltengely - - a kímának harmadszor futunk neki - - lengőkarok - - radarok - - 80.000 forint egy pótkulcs

Vecsés, Alfa bontó, Emese u.Kedves srácok, jó szakértelemmel, baráti áron dolgoznak, tele vannak bontott alkatrésszel nincs olyan, hogy valami nincs. Ha normálisan beszélsz velük, ők is normálisan beszélnek veled.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2007
Megbízhatóság (2) Vezetett km 20000
Előző autója? 156 Következő autója? Semmiképp sem Alfa
Verdikt (4.5/10)

Alfa Romeo 159 2005 (2005)