Motorok » Yamaha » XJ6 (600 cm3)

XJ6 (600 cm3)

Zümmögő szépség

Ez egy remek hatszázas. Érzésem szerint nem olyan remek, mint a Hornet, de kifejezetten jó. Rendkívül könnyen fordul, baromi kezes, a futómű jól tolerálja az út és a vezető hibáit.
Amiért szerettem: A közösen töltött 11 ezer km-t hibátlanul vette, sosem fogyasztott 5-5,2 liternél többet, pedig nem spóroltam az üzemanyaggal. Alacsony üléspozíciójú keskeny motor, így robogósan fürge voltam vele a budapesti forgalomban. Autópályán 140-150-ig kényelmesen lehet vele utazni.
5-6000-es fordulatnál kellemesen meglódul és igen komoly tempóra képes.
Szép! Olyannyira, hogy a 600-asok között talán nincs is párja. Igaz ez szubjektív, de minden motoros találkozón megjegyezték.
Kicsi. Mindenhol elfér, bárhol letámaszthattam, mint egy biciklit.
Amiért nem szerettem: 23 ezer km-nél láncszettet kellett cserélni gondos karbantartás mellett. Valamiért azt gondoltam, hogy ennek többet kellene bírnia. A plexi egy kicsit lehetett volna magasabb. Valahol a sisak alatt volt az a szint ameddig kitakart. A váltó darabos és csattogós volt, állítólag ez az üzemszerű működése, de a pesti forgalomban a sűrű váltásoknál rossz volt hallgatni. A fékpedál puha és hosszú úton járt és magasan volt, még a legalacsonyabb beállításnál is kényelmetlen volt hosszabb ideig a pedál fölött tartanom a talpam.

Nem tudom, hogy generálisan ez előny vagy hátrány, de ennek a motornak alig van hangja. A feleségem kínai hajszárítója meggyőzőbben dübörög, mint ez a motor. Valahol 6000-es fordulatnál megjön valami hang, ami kedves a motoros fülének, de alatta csak valami zümmögést produkál.

Mindazonáltal bátran ajánlom lányoknak, kezdőknek és újrakezdőknek, valamint azoknak, akik a méretéből és dinamikájából adódóan kiélvezhetik az előnyeit.

- Láncszett csere 23 ezernél.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2009
Előző motorja? Következő motorja? GSF 1250 SA