Motorok » Yamaha » Xj 900s 1992 (892)

Xj 900s 1992 (892)

Óriásbálna, de kezes

Szóval, angliából, 6 nap alatt 2600 km. Neten vettem, mert tetszett a külseje, és hát elég nagynak bizonyult amikor átvettem. Teljes szevízkönyves, és végre megszabadultam a láncápolás kötelességétől. 90LE a közel 240 kilóhoz nem sok, de elég, 2 személy + csomag, és még mindig ment-ment és ment, a francia, svájci alpokban. A futóművön állítani kell, mert a hátsó nagyon lágy, nem imbolyog, de teljes terheléssel, kanyarban kicsit fura. Csodálatos a gép, léghűtés, rém egyszerű kontrukció. Túraplexi lett rá, 110ig nyitott sisakkal simán lehet menni, a felett sem tépi le a szél a fejemet. Egyszóval szuper. BMW-t akartam, de ez lett. Nem bánom. Volt olyan nap h. 9 órát mentünk, csak tankolni álltunk meg. A seggem a végére halott volt. Talán mert 10 hónapja nem ültem motoron, és egyből egy ilyen túrának vágtunk neki.

újabb fejlemény, város 8,3 L/100km hihihihi. vicces, lementünk pécsre 110-130 meg egy kis tekergés és 6,5. na valszeg ez lesz a normális mászkálós országúti meg pályán fogyasztása.

UPDATE2 2008-05-02: Műszaki miatt a hátsó gumit cseréltem, jó kemény túragumi, hidegen lehet csúsztatni a seggét. Utasnak nem biztos, hogy vicces, nekem az :) sürgős dolgom volt kiskunfélegyházán, végig 160-al mentem, teljesen jó volt. Mondjuk ennek a gépnek utána nem sokkal vége, kb. 200-at mehet. majd megyünk erdélybe és odafelé GPS-el lemérem a végét. Felraktuk rá a gyári oldaldobozokat, úgyhogy 2*40L csomagteret nyertem. Még a hátsó dobozt kell 2 bukósisakosra cserélni.
Fém fékcső javított a fék határozottságán, viszont a hátsó rugót keményebbre kell húzni (6-7), hogy ne imbolyogjon a hátulja, teljes terhelésnél.
Magas túraszélvédő van rajta, amibe rendszeresen beleakadt a kormány, ha teljesen kifordítottam, ezt egy kis szélvédőbe-bevágásssal orvosoltuk.

- Akku kezdi megadni magát, hamarosan csere érett lesz. Fékcsöveket cseréltük fémre, + a hátsó betét is új lett.

a sajátom, redeczky attila. még mindig villámgyors, és minden megcsinál

Fenntartási költség (3) Évjárat 1997
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (6.3/10)

Yamaha