Motorok » Yamaha » Jog 1985 (50)

Jog 1985 (50)

Jé mint Yamaha, jé mint japán, jé mint jó

Yamaha Next Zone

Idén júniusban vettem, ugyanis kipróbálhattam egy másik yamaha robogót, és rájöttem, hogy nekem szükségem van egy robogóra...

állapota kitűnő, japán belpiacos verda, valószinüleg nem nagyon használhatták, és vigyáztak rá, mert nagyon egyben van, nincs rajta bukásnyom, műanyagok nem kifakultak, motor járása finom, csöndes.

Motorja szerintem telitalálat, nagyon jól húz, más újabb más márkájú 50-est nyomtam már le vele lámpánál, és 40 körül mintha vmi képzeletbeli turbó kapcsolna be, eszméletlenül megindul. Ez nagyon érdekes, mert még emelkedőn is így viselkedik, mecseki emelkedőkön is próbálgatva, 20-30 körül szenved, aztán mikor kikeveredik ebből a tartományból, 40nél ráhúz, széria 50-estől alig várható vehemenciával.
Végsebessége az egyetlen gyengébb pontja, 58-59-nél többet még lejtőn se nagyon akar menni, de igazából elég nekem így is.
a 4 hónap alatt megtett 2100 km alatt tökéletesen üzemelt, nem hagyott cserben sehol, mostanában (október) hidegebb reggeleken kelletlenkedik, mert megtorpan gázadásra, ezért melegítem indulás előtt.
Fogyasztása kétütemű léghűtéses 10enéves géphez képest jó, a legjobb amit mértem 2,49. Átlagosan 2,7-2,8al járok tisztán városi, rövid távú utak esetén.
Próbálgattam a különféle benzineket (nem prémium, vakítókat), persze szubjektív, de a JET 98-asa, és az OMV 95-öse jött be.
Valvoline szintetikus komponensű olajat használok, eddig bevált, egyáltalán nem füstöl a gép.

Negatívumként a kis kerekeket említeném meg, persze ez nem a motor, hanem a kategória hibája, magyar utakon veszélyes, és kevésbbé komfortosak..

Mindenkinek ajánlom a robogózást, aki még nem próbálta, mert nagyon nagy élmény.

- fényszóróizzó, boltban 500 HUF, otthon kicserélve
- kitámasztórugó eltörött, otthon cserélve, 0 HUF

Fenntartási költség (10) Évjárat 1994
Előző motorja? Következő motorja?
Verdikt (8.2/10)

Yamaha