Motorok » Yamaha

TT600RE

Árkon-Bokron át!

Mint oly sokan kis hazánkban, én is Simsonnal kezdtem.
Megtanultam a motorozás alapjait, de kevés volt.
Jött a Yamaha DT 125R, itt beleszerettem a terepmotorozásba, de már gyengének is éreztem, és utáltam hogy 6.5 öt fogyasztott normál használatban.
Ezt követte egy kis kitekintés az utcai motorok világába.
Honda CBF-600S 2005, gyönyörű motor volt, semmi hibával, megfelelő erővel.
Nagyon szerettem, de a magyar utak állapota, közlekedési morál miatt úgy döntöttem inkább visszatérek a terepre.

Sikerült visszatérni a terepre, életem egyik legjobb döntése volt.
Féltem tőle hogy a TT600 rázni fog, vagy nagyon kényelmetlen lesz, esetleg egy óvatlan pillanatban földhöz vág, de minden aggodalmam alaptalan volt.

Bár versenyenduro, de mégis nagyon kulturáltan jár, könnyű vezetni, és nem ráz!!!

Ereje, pontosabban alulról jövő iszonyatos nyomatéka gyakran megörvendeztet.

Én országúti gumikkal vettem. Mitas E-08. országúton jó is volt, de amikor kimentem vele a mély homokba, felázott fűre, meg sárba, na akkor aztán vége volt, lehetett imádkozni hogy egyszer kijussak az ingoványból.

Ezt az esetet követően gyorsan le is cseréltem a gumit a gyári szerviz utasításban ajánlott Michelin T63-ra elöl-hátul.
Hihíííí, na ez elsőre okozott meglepetést. Ahol hozzászoktam hogy odarántok és a motor kidobja a seggét, ott az új gumival iszonyatosan megindult, és némileg felágaskodott.

Irány a kemény terep, szántás, mély sár, mély homok sem akadály.

Egyszer egy útépítésen belementem az út széle mellett hagyott felázott sóderba, tengelyig süllyedtem, de abból is kijött. Hihetetlen.

Amikor a siratófal tetejére már majdnem felérek, de kellene még egy kis gáz, a többi motorom azt mondaná hogy nyekk, ez meg akár alapjáratról izomból feltolja.

A gumihoz hozzá tartozik hogy országútra csak mérsékelten alkalmas, 80-90 nél már olyan hangja van mint egy Nivának, meg elég bizonytalan is pl kanyarban. De én csak addig megyek országuton amíg kiérek a kis dagonyáimhoz, meg domboldal lábához.
Onnan irány a természet.

Karbantartása, szervizelése különösebb szakértelem nélkül is megoldható otthon.

Kopó, fogyó alkatrészek ára nem veszélyes, ja mert az esést is jól bírja, eddig még soha nem tört semmi!

Fogyasztás 4,5 l/100km
Hang: férfiasan erőteljesen dübörgő, sportkipufogóval folytán nélkül brutális, úgy nem is használom.

Ha valaki szeretne ilyet, de a terep mellett pl munkába járásra is kell, akkor javaslom a Metzeler Enduro3 Sahara, vagy a Heidenau K60SC gumikat. Nekem a kettő közül valamelyik lesz a következő!

Végezetül a TT600RE-t mindenkinek ajánlom, aki terep motorozásban gondolkodik!

Ui: A motor tisztán tartásához nélkülözhetetlen egy nagynyomású mosó :)

- Semmi

Saját magam tartom karban. Közúti gépjármű technikus vagyok :)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2004
Előző motorja? CBF-600S 2005 Következő motorja? Ez marad!!!
Verdikt (9.3/10)

Yamaha