Motorok » Triumph

Rocket III

Kompromisszum nélkül

Az az igazság, hogy nem is akartam ilyet. Túraendúrót szerettem volna, egy Varadero-t. Aztán megláttam élőben...és a kérdés eldőlt.
Használt, de szép. És amikor ráültem, éreztem, hogy ez kell, pont, mint annak idején a Kawa Meanstreak. Minden kézre és lábra esett a 183 cm -emnek.
Szóval kipróbálás nélkül megvettem. A szalonban (Triumph Budapest) elláttak tanácsokkal, aztán haza indultam vele. Végig a körúton és ki az M7-re.
Első érzés a padkáról lekanyarodva: "hát, ez nem kicsi"
2. "Sokan nézik a motort" :)
Szóval kiaraszoltam. Nem volt nehéz, de figyelni kell. Türelmesen várni és nem furakodni. Jól kezelhető, de érezteti, hogy nem vagy egyedül. Jó fék, de kell a hátsót is használni, mert mégiscsak 350kg. Ja és hogy megy? Városban nem nagyon kell "húzni" a gázt, inkább csak a bowdent megfeszíteni és aztán váltani. A kuplunk szenzációs, a váltó szintén. Ez egy műszer.
Végre itt pálya. Na kicsi próba... :)..aztaaaaa k...va
Mondta a kereskedő, hogy 120-tól 5-ben "érdekes". Hát az. Amikor húzom a gázt elkezd menni, de annyira, mintha valami csörlő húzná ki alólam a motort. Keményen kell kapaszkodni és nem a szél miatt. És ezt addig csinálja, amíg mered húzni. Egyszerűen nem fogy el. Na ilyet még nem éreztem. 120-nál még kényelmes a szél is. Az autósok lassítanak, megnézik vagy lemaradnak. Kész. 230 km után is kényelmes. Nem veri szét a gerincem.
Vigyorogva hazaértem.

Brutál? Mint az állat.
Nagy? Nagy.
Kényelmes? Nagyon.

Azóta mentem vele még mellékutakon. És ott is jó. :)

Amit nem szeret, az a teherautók által az útba mélyített "árok". A 240-es hátsó ilyenkor elhúzhat, de kezelhető.

Semmihez sem hasonlítható.

Egyelőre ennyi.Ha lesz negatív, majd leírom.

- Eddig semmi

Még sehova sem vittem.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2006
Előző motorja? CBR 1000F Következő motorja? nem lesz következő :)
Verdikt (8.4/10)

Triumph