Motorok » Suzuki

AN400 Burgman

Rossz emlék

Túrázni szerettem volna a nagyrobogóval, azért vettem, de nekem ez valahogy nem jött össze. Nemsokkal a megvétele után azzal indított, hogy elkezdett durrogni. Először kicsit aztán egyre sűrübben, végül egy szép durr után lelőtte a karburátort a helyéről, távol a lakhelyemtől. Persze az átkozott burkolatok miatt szinte semmit nem látni a motorból, de valahogy rájöttem a hibára, valahogy hazakeveredtem.A durrogás azért volt mert a feszszabályzó nem töltötte rendesen az akksit és egy bizonyos fordulaton nem volt töltés, ezért megzavarta a gyujtást. Ennek az oka egy leszakadt testvezeték volt. Azt hittem vége a gondoknak, elindultam a hegyekbe Ausztriába, mi baj lehet nem?
Valamiért volt egy olyan érzésem nem tudom miért, nem állítottam le a motort egyszer sem, mikor megálltam pihenni akkor is pöfögött. Ez volt a szerencsém mint később kiderült. Hála ennek a japán csodának, se olajnyomás lámpa, se töltésjelző lámpa. Nekem valószínű mindjárt az indulás után megszűnt a töltés. Visszafele a házamtól kb 2 km-re egyszerűen megállt a motor, elfogyott minden energia az akkumulátorból és ezt semmi nem jelzi !!
Ezután elment minden bizalmam a motor iránt, nem mertem vele elindulni sehova sem, mennie kellett a háztól. Egyébként is rettentően labilis, főleg kanyarban, szélben, meg mindig, az előzést külön meg kell tervezni. A feszültségszabályzó a világ legdrágább alkatrésze ehhez a típushoz, senki nem tudja miért kb hatvanhétezer ft. Egyébként szép motor.

- feszültségszabályzó

Fenntartási költség (1) Évjárat 2000