Motorok » Suzuki

Katana ay50

Kis mérges!

Van egy érzékeny pontja, ez a variátor. A variátor főtengelyre rakott részén gyakran megszorul a műanyag csúszkák. Ilyenkor függetlenül attól, hogy milyen görgő van benne, a motor gyenge erőtlen és lassú. Ha ez a rész rendesen meg van csinálva akkor nincs ellenfél 50 CM3 motorok közt. Soha nem volt még ilyen átkozottul jó robogóm, nagyon szeretem és hamarosan veszek még egy ugyan ilyet. Van egy különös csoda vele, ha 4L 95 mellé 2L E85 tankolok akkor átlagosan gyorsul, viszont csak akkor megy 80 felett és 60-nál nagyon megindul. Sokan panaszkodtak a feszültségszabályzóra és a gyújtás árára és tönkremenetelére. A másik kényes pontja, hogy jó aksi legyen benne, mert a döglött vagy gyenge aksi teszi ezeket mind tönkre. A harmadik az alul méretezett hűtő, ez azt jelenti, ha túlmelegszik szintén gyenge lesz, így vastagabb hűtőt építettem rá, ami saját készítés volt, de lehet ez a nagy meleg és a rengeteg emelkedő tette.

- Első lengővilla, variátor, aksi, nagyobb hűtő. Mindig összetörtem, tehát a borítások. -

Én magam

Fenntartási költség (8) Évjárat 2001